Češi si zvykají na tabák bez spalování, ale zahřívání

Podle průzkumů patří Češi mezi jedny z největších tabákových nadšenců v Evropě. Tato informace pravděpodobně není tolik překvapující. Přeci jenom se stačí rozhlédnout po lidech v našem okolí a zaručeně podobných napočítáme hned několik. Tento zvyk je mezi Čechy zakořeněn již dlouho a nelze pravděpodobně očekávat, že by jeho obliba v následujících letech nějak dramaticky klesla. Co se však začíná postupně proměňovat, je jeho podoba.

Trend nebo životní styl?

Ať už se na tomto jevu podepsal rázně nastupující trend zdravého životního stylu, nebo i větší uvědomění si cennosti zdraví, v návaznosti na dění posledních let, faktem je, že klasické cigarety začínají být čím dál více vytlačeny nejrůznějšími alternativami. Právě faktor škodlivosti totiž tyto alternativy od klasických produktů odlišuje. Obecně by se dalo říct, že hlavní rozdíl mezi těmito zařízeními a klasickými produkty spočívá v principu uvolňování nikotinu. Nikotin se zde uvolňuje díky pouhému nahřátí náplně, bez toho, aniž by docházelo k procesu hoření. Díky tomu se do těla nevstřebávají škodlivé látky jako:

  1. Oxid uhelnatý

  2. Dehet

Významným způsobem se tak snižuje celková škodlivost produktů.

Seznamte se!

Mezi nejoblíbenější elektronické alternativy v současnosti patří například Pulze, zařízení na zahřívaný tabák. Díky absenci kouře je kromě škodlivosti omezená také celá řada další nežádoucích efektů, jindy běžně spojených s užíváním tabáku. S Pulze vám tak už nemusí dělat starosti:

  • Zápach oblečení a vlasů

  • Žloutnutí zubů a nehtů

  • Zadýmené místnosti

Ačkoli si mnoho trendů získá popularitu pouze krátkodobě, v momentě, kdy s sebou přináší další přidanou hodnotu se většinou stávají držáky ve společnosti. Nadšení z těchto alternativ tak pravděpodobně ještě nějakou dobu přetrvá.

Autor: Elena Gotfried