Chodíte rádi do muzea?

Stále více lidí se snaží o to, aby se kulturní dědictví naší země obohatilo o další nové expozice a zajímavé projekty, které budou sloužit veřejnosti. Uvažujete o vzniku muzea? Tyto prvky by v něm rozhodně neměly chybět.

Prosklené vitríny ochrání předměty

Možná budete rozhodnuti, že vystavené předměty necháte volně v místnosti. Časem se ale může stát, že vlivem mikroprachu nebo nevhodným chováním návštěvníků se vaše expozice dostane do nebezpečí poškození. Prosklené výstavní vitríny by tak neměly chybět v žádném muzeu. Všichni si totiž při budování odkazu pro další generace přejeme, aby byly předměty uchovány v co nejvyšší možné kvalitě po mnoho let. Vitríny se postarají o to, aby byly všechny předměty v pořádku.

Moderní technologie

I když se bude jednat o muzeum zemědělských potřeb, nebo třeba o muzeum vlajek a odznaků, vždy by se k vám měli návštěvníci snadno dostat. Propojte tak své muzeum s moderními technologiemi, a kromě reálného otevření se věnujte také propagaci na sociálních sítích nebo webu. Lidé si tak k vám najdou snáze cestu. Na svůj web nezapomeňte uvést GPS adresu a lákejte lidi k návštěvě pomocí příspěvků na sociálních sítích.

Příběhy pomohou lidem pochopit vše potřebné

Nevystavujte jen předměty, ale propojte je do vhodných příběhů. Právě příběhy a pozadí událostí, které se staly, se stanou tím nejzajímavějším, co budete nabízet. I když bude vaše sbírka úchvatná, s příběhy se vám dostane mnohem kladnějšího přijetí. Nedovolte, aby lidé zapomněli na to, co si přejete sdělit. Nabídněte jim silný příběh a jen tak na návštěvu u vás nezapomenou.

V muzeu nesmí chybět i velké nadšení a zapálení pro věc. Když návštěvníci uvidí vaše nadšení, snadno se nechají ovlivnit a budou zcela pohlceni vaším vyprávěním. Už se těšíte, až otevřete dveře prvním návštěvníkům?