Co dělat, když chcete ve svém těle navodit vnitřní klid

Pokud je na naše tělo trvale vyvíjen vnitřní tlak a neklid, může se to dříve nebo později projevit psychickým zhroucením. Dostat se z takového stavu přitom může zabrat poměrně dost práce. Naučte se navodit si vnitřní spokojenost a tomuto problému předcházet. V tomto článku vám představíme pár způsobů, jak na to.

Uvědomte si, že na prvním místě jste vy sami

Pokud stavíte na první místo všechny ostatní kromě sebe, je bohužel něco špatně. Nezapomínejte věnovat péči sami sobě. Ten, kdo dokáže pečovat sám o sebe, totiž dokáže skutečně a efektivně pomoct druhým. Ptejte se pravidelně sami sebe, co vás dělá šťastným a co vám dodává klid. Sami k sobě se naučte chovat tak, jak se chováte k člověku, kterého milujete.

TIP: Zajímáte se o osobní rozvoj? Načerpejte další užitečné informace na kurzu Kouč rozvoje osobnosti.

Pokud nechcete, aby vám druzí něco dělali, nedělejte to ani vy jim. Pamatujte na to, že nenesete odpovědnost za pocity, myšlenky a činy ostatních. Chtějte pro sebe vždy to, co byste chtěli i pro milovaného člověka.

Myslete na to, že jsme naučení na sdílení

Již od pravěku jsme zvyklí žít v tlupách. Jako členové tlupy se tak již od pradávna podporujeme a pomáháme si. Nebojte se stejný vzorec chování využívat i v současnosti. Je úleva říct si někomu druhému o pomoc. A posílí nás, když vidíme někoho druhého v nouzi a pomůžeme mu.

V hloubi duše víme, že potřebujeme někoho, kdo nám uvaří čaj a bude o nás pečovat, když jsme nemocní. A že sdílená radost je mnohem větší a sdílený smutek mnohem menší. Nenechte proto všechny starosti jen na sobě a obraťte se i na ostatní.

Pečujte o své vztahy

Pokud chcete, aby se ostatní zajímali o váš život, zajímejte se i vy o ten jejich. Vztahy jdoucí do hloubky získáte tak, že jim budete věnovat dostatečné množství času a energie. Čím víc toho dáte, tím víc toho i dostanete.

Naučte se rozpoznat toxické vztahy a vyvarujte se jim. Takové vztahy vás budou jen vysávat a brát vám radost. A tyto pocity nezmizí, spíše se budou prohlubovat.

Zeptejte se sami sebe, jaké vztahy chcete prožívat. A i na to, jakou hodnotu od těchto vztahů očekáváte.

Načerpejte další informace ze světa osobního rozvoje na www.marketahamrlova.cz.