Co dělat, když potřebuji náhradní díly na traktor

Všichni známe ten klasický obrázek traktoru projíždějícího se pomalu, ale jistě po poli. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, jakou zátěž musí tento stroj vlastně zvládat, když je neustále vystaven těm těžkým, a hlavně tvrdým hrbolům způsobeným zatvrdlou hlínou? Není divu, že i tento masivní stroj občas potřebuje vyměnit traktorové díly, jako jsou například pneumatiky.

Jak vybrat pneumatiky na traktor?

Samozřejmě, že výběr pneumatik na traktor a na ostatní auto se diametrálně liší – a to hned v několika bodech. Ten, který nás zajímá nejdříve, je samozřejmě cena, která je samozřejmě citelně vyšší než u osobního automobilu. Dále je důležité porovnat různé typy zemědělských pneumatik, které se liší dle konkrétních náprav. Nejdůležitější parametry pro výběr správných pneumatik jsou velikost, výkon stroje, a hlavně jeho využití.

Co s roztrhanou sedačkou?

Samozřejmě, sedadla do traktoru nejsou nesmrtelná a často se stane, že se například roztrhají, jelikož jsou vystavovány zátěži z důvodu obtížného terénu. Myslete na to, že v této sedačce trávíte veškerý čas, kdy jste na poli. Ty nepříjemné otřesy určitě nedělají dobře vaší páteři, respektive celému tělu. Nechoďte domů s bolavými zády a pořiďte si raději kvalitní, novou ergonomickou sedačku. Nejlepší jsou ty mechanicky odpružené, díky kterým vás již žádný výmol nebude „bolet“.

Kontrolujte stav vašeho traktoru

Samozřejmě je třeba čas od času také zkontrolovat aktuální stav všech traktorových dílů a případně ty poškozené vyměnit za nové. Nechcete přeci, abyste se „zasekli“ někde uprostřed pole a tam museli zjišťovat, proč ten váš traktor prostě nejede? Těžko byste ve svém okolí hledali nějakou pomoc, a právě tomuto můžete předejít pravidelnými kontrolami.