Co dělat, když se ztratí pes

Zaběhnutý pes. Nejen na venkově skoro denní chleba, prostě se občas stane, že pejsek vyrazí za dámskou společností nebo se rozhodne poškádlit nějakou kočku neb slepici v blízkém okolí a zatoulá se. Co dělat?

Výsledek obrázku pro lost dog

Tak především, nevzdávejte se. Většina zaběhlých psů se prostě nějak najde. Kromě toho, že budete hledat sami, je dobré dát vědět po okolí, že aktuálně postrádáte svého čtyřnohého přítele.

Zaběhnutý pes se obvykle vrátí na místo, kde vás viděl naposledy. Proto zůstaňte tam, kde jste. V případě, že musíte odejít, nechte pachovou stopu – třeba deku z auta – pes by pak měla na místě počkat. Navštivte nejbližší útulek a rozvěste papíry s podobiznou vašeho miláčka a možností nálezného. Autobusová zastávka, obchodní centrum, veterinární ambulance, prostě kdekoliv.

Zkuste v rámci možností také využít média. Hlídejte frekventované silnice a poproste o pomoc třeba pošťáka nebo řidiče autobusu, tedy lidi, kteří celý den pracují v terénu. A pokud je pes čipovaný? Tak to je vážně snadné, nahlásíte ztrátu a vše už se vyřeší…