Co dělat, když si chci pořídit notebook

Notebooky se dnes využívají nejen pro zábavu, ale celá řada z nás je využívá i při práci, pro níž je nedílnou součástí. Notebook, oproti klasickému počítači, nabízí celou řadu výhod. Jednou a beze sporu velkou z nich je jeho snadná přenosnost, díky níž je i oprava notebooku snadnější. Pokud se vám porouchá, kontaktujte rgserviceservis notebooku Praha, který zajistí jeho opravu.

Na co se zaměřit při výběru

Nejdůležitější je si uvědomit, k jakému účelu budete notebook využívat. Pokud je určený především pro práci a časté přenášení, měl by mít bytelnou konstrukci, menší úhlopříčku a kvalitní klávesnici. Také je vhodné zkontrolovat si provedení a tuhost kloubů. Velmi důležitá je i výdrž baterie. Od ní se odvíjí, zda a jak často budete potřebovat adaptér, který zabere dosti místa.

Nové modely notebooků postrádají CD/DVD mechaniku. Pokud ji pro svou práci potřebujete často, volte takové modely, které ji mají. Jestliže ji využíváte jen málokdy, můžete ji nahradit mechanikou externí.

Jestliže při své práci často využíváte videohovory, nezapomeňte na kvalitní webkameru. Vhodná je též technologie bluetooth, jež vám umožní propojení s bezdrátovým příslušenstvím a telefonem.

Ve své podstatě tvoří mozek notebooku procesor, jež zabezpečuje chod všech procesů a z velké části na něm závisí i výkon. Velmi důležitým hlediskem je také počet jader. Pro základní využití postačí dvě, pokud budete v notebooku používat náročnější aplikace, raději volte jádra čtyři. Velmi důležitá je i operační paměť. Čím bude větší, tím více naráz toho notebook zvládne. Pokud se nebudete zabývat profesionální úpravou grafiky nebo videa, postačí vám 8 GB. Jestliže si budete do notebooku ukládat informace či fotografie, je potřeba mít dostatečně velký pevný disk. Zpracování grafických výstupů na displeji obstarává grafická karta. Pokud od ní neočekáváte profesionální grafický výkon, postačí karta integrovaná, která je součástí procesoru.