Co dělat, když chci koupit mixér?

Mixéry patří mezi nejčastější elektrospotřebiče, které nalezneme v kuchyni a které, díky svému všestranném použití, usnadňují práci každé hospodyňce.

Jak vybrat ten správný?

Dnešní mixéry jsou skvělými pomocníky, kteří usnadní práci v kuchyni. Bez problémů rozmixují, rozdrtí či nasekají vše, co je potřeba. Jsou velmi šikovným multifunkčním robotem, který je určený pro rychlou přípravu pokrmů. Ocení jej nejen ti, kdo dávají přednost zdravé stravě, ale i ti, kdo mají doma malé děti. Mixér je ideální pro přípravu dětských přesnídávek omáček a polévek. Využijete jej však i při přípravě frappé, mléčných koktejlů či ovocných drinků.

V nabídce je celá řada různých druhů – tyčový, stolní, barový či, v poslední době tolik oblíbený, smoothie mixér. Velký výběr poskytuje e-shop megavita.cz.

  • Tyčový (ruční) mixér

Je přenosný a je určený pro použití v ruce. Buďto se zapojuje do elektřiny nebo funguje na baterie.

  • Stolní mixér

Stolní mixéry jsou univerzální kuchyňské roboty. Tvoří je základna s motorem, na níž je umístěna odnímatelná nádoba s víčkem, která může být plastová nebo skleněná a to podle toho, k čemu mixér slouží. Můžete v něm připravovat jak pokrmy studené, tak i teplé (skleněná nádoba). Mixér je nutno postavit na kuchyňskou linku či stůl. Jeho výhodou je velmi dobrý výkon. Využít jej můžete při přípravě omáček, polévek, pomazánek, zmrzlin nebo sorbetů.

  • Mixéry na smoothie

Smoothie mixéry se také pomalu zabydlují v našich kuchyních a to především u vyznavačů zdravého stravování. Jsou vhodné pro přípravu rychlých a jednoduchých ovocných nebo zeleninových koktejlů – smoothie, které jsou nejen svěří, ale i plné vitamínů, minerálů a celé řady živin a pokud k nim přidáte vhodné ingredience, tak vás i zasytí. Mohou tvořit nejen základ zdraví snídaně, ale jsou ideální i pro svačinu.