Co dělat když chci podnikat

Hlavním předpokladem podnikání je především chuť, odvaha jít do neznámého a mít promyšlený podnikatelský záměr. Pak vás již neodradí ani administrativní úkony, které budete muset podstoupit. Běhání po úřadech zabere mnoho času, energie a také peněz.

Začít musíte na Živnostenském úřadu. Pokud budete chtít založit například společnost s ručením omezením nebo akciovou společnost, nabízí se řešení, kdy za vás veškeré formality vyřídí odborníci, kteří se zabývají zakládáním společností nebo prodejem již zavedených firem. Vyhnete se tak běhání po úřadech, shánění povolení, placení poplatků. Společnost za vás vyřídí veškeré náležitosti, včetně notářského zápisu a podání žádosti o zápis do obchodního rejstříku. Vy se budete moci v klidu věnovat navázání obchodních styků, promýšlení strategie, názvu své firmy a případně shánění nových spolupracovníků.

Další formou podnikání je franchising, při kterém uzavřete tzv. franchisingovou smlouvu a získáte tak možnost vystupovat pod známou obchodní značkou. Stanete se franchisorem a obdržíte celý soubor nástrojů nezbytných k vedení podniku podle předem stanovených pravidel.