Co dělat, když potřebuji profesionální péči o zahradu

Nejen malé zahrádky u rodinných domů, ale i velké zahrady, městské či zámecké parky vyžadují pravidelnou odbornou péči. Jen tak mohou poskytovat radost a být místem lákajícím k odpočinku a relaxaci. Dosáhnout takového ideálu lze jen za pomoci zkušených odborníků, kteří jsou vybaveni nejen zkušenostmi, ale i příslušnou technikou. Firmou, která se specializuje na zahradnické práce Olomouc, ale nabízí i jiné činnosti, je RD servis.

O jaké práce se jedná

O zahradnických pracích hovoříme v souvislosti s nejrůznějšími činnostmi týkajícími se údržby zahrad, především těch okrasných. Služeb společnosti RD servis mohou využívat nejen fyzické osoby, ale také obce a města, případně firmy, které mají zahradu nebo parkovou úpravu prostranství před svým sídlem. V podstatě se jedná o údržbu a péči o soukromé i veřejné zelené plochy. Konkrétní pracemi je pravidelné sečení trávy, vertikutace travnatých ploch, přihnojování půdy, nebo mulčování vysoké trávy, což je důležité a vhodné řešení například u zanedbaných zelených ploch. Součástí okrasné zahrady jsou zpravidla také stromy a okrasné dřeviny v podobě keřů, ale také květiny.

Všechny dřeviny vyžadují pravidelnou prořezávku a usměrňování jejich růstu. Firma RD servis provádí i pravidelné postřiky předepsané pro dané roční období, dále vysazování ovocných i okrasných stromů a také rizikové kácení stromů. Rizikové kácení je prováděno v místech, která neumožňují klasické směrové kácení stromu. Používají se dvě metody nebo jejich kombinace. První metodu s použitím výsuvné plošiny je možno použít, pokud dané místo umožňuje přistavení mobilní výsuvné plošiny. Pokud tomu tak není, nastupují pracovníci firmy, kteří jsou vybaveni stoupacími železy a popruhy k zajištění své bezpečnosti. Vylezou až do koruny stromu, na laně si vytáhnou motorovou pilu a pak postupně odřezávají větve a kusy kmene, které spouštějí na lanech dolů.

Další zahradnické práce

Firma RD servis nabízí také instalaci a zprovoznění automatického zavlažování trávníků a záhonů. Zavlažovací systém napojí na zdroj vody a majitel se nemusí starat o pravidelnou zálivku, což je důležité zejména v létě. Dokonce může odjet i na několik dnů a systém jemně rozstřikuje vodu na trávník, nebo přivádí vodu k jednotlivým rostlinkám na záhonech pomocí hadic s malými otvory, kterými se voda k rostlinám dostává. Společnost RD servis provádí také zakládání nových trávníků a nabízí poradenství týkající se péče a údržby okrasných zahrad i ostatních zelených ploch.