Co dělat, když potřebuji zabezpečit dům

Bezpečnost a ochrana nemovitostí je stále probíranějším tématem. Může za to nejen vzrůstající množství vloupání a vandalismu, ale i všeobecný strach. Lidé obvykle chtějí účinnou bezpečnostní techniku, ale nechtějí do ní investovat zbytečně mnoho peněz.

Jeden z nejmodernějších bezpečnostních prvků je naštěstí levný a může si ho pořídit prakticky kdokoliv. Jedná se o fotopast. Dříve byly fotopasti používané zejména přírodovědci, ochránci přírody a špiony. Dnes mají mnohem více využití než jen monitorovat výskyt divokých zvířat ve volné přírodě. Našly uplatnění zejména jako ideální prostředek pro ochranu majetku a to nejen kvůli své nenápadnosti, ale také kvůli nízké ceně.

Výhody fotopastí

Fotopasti mají hlavní výhodu v tom že jsou velmi malé a dokonale maskované. Pokud se umístí na strom, tak je prakticky nemožné je zaregistrovat. Jsou určeny do venkovního prostředí a je tomu přizpůsobena i jejich konstrukce, která dokáže odolávat výkyvům teplot, vlhkosti i všem povětrnostním podmínkám.

Princip fotopastí je vcelku jednoduchý, disponují vysoce kvalitním a citlivým čidlem, které je schopné zaregistrovat pohyb ve zlomku vteřiny. Následně okamžitě pořídí snímek nebo video. Fotopasti fungují 24 hodin denně, pořizují snímky i v nočních hodinách. Je nemožné projít kolem fotopasti a zůstat nezaznamenán, fotopast zaznamená lidi i zvířata, nic jí neunikne.

Pořízené snímky se ukládají přímo na paměťovou kartu, ale jelikož disponují fotopasti také displejem, můžete si snímky prohlížet i na samotné fotopasti. Na trhu jsou také fotopasti s GSM modulem, se kterým si můžete nechat zasílat čerstvě pořízené snímky přímo na telefon ve formě MMS nebo na email. Má to velkou výhodu, protože budete okamžitě vědět, kdo vám vnikl na pozemek a to ať už jste kdekoliv. Mezi populární značky fotoastí patří zejména BUNATY, Browning, Acorn aj.