Jak nastavit telefon, aby nás nerušil, ale zase abychom nic nepropásli

V současné době vlastní chytrý mobilní telefon prakticky každý. Dokonce i senioři využívají raději chytré dotykové telefony místo toho, aby stlačovali tlačítka na svém starém mobilu. Chytré telefony s sebou nesou mnoho funkcí, které můžeme využít. Je například skvělé, že můžeme telefon nastavit tak, aby nás nerušil, ale zase abychom nepropásli nic důležitého. Stačí mít povolené notifikace a telefon v některém z níže uvedených režimů.

Tichý režim

Tichý režim znamená v praxi vypnuté zvuky. Pokud máme zvuky vypnuté, neuslyšíme žádné telefonní hovory ani textové zprávy. To v konkrétních situacích zkrátka chceme. Jenže zároveň chceme, abychom byli informováni o aktuálním dění. Třeba chceme evidovat nový e-mail nebo novou zprávu na sociálních sítích. K tomu však stačí mít povolené jenom notifikace, které nás upozorní na novou zprávu nebo e-mail, i když máme nastavený tichý režim. Notifikace jsou totiž krátká oznámení, která se objevují na displeji mobilního telefonu.

Režim nerušit

Podobně je tomu při zapnutí režimu “nerušit”. Zatímco v tichém režimu slyšíme alespoň vibrace, v případě režimu “nerušit” neslyšíme ani je. Je to tedy ideální režim, který můžeme zapnout během spánku. Nemusíme se obávat, že by nás budík nevzbudil, ten zas spadá do jiné části nastavení.

Opět i v tomto případě platí, že notifikace samozřejmě vyskočí, pakliže je máte u aplikací povoleny. Jen nebudou pípat ani jinak na sebe upozorňovat. Což třeba během onoho spánku oceníte.

Režim letadlo

Problém nastává v okamžiku, kdy zapnete režim “letadlo”. Po zapnutí tohoto režimu vám telefon slouží opravdu jenom na fotografování a na natáčení videa. Nic jiného s mobilním telefonem prakticky nemůžete. Žádná data, žádné telefonické rozhovory, žádné posílání textových zpráv. A bohužel také žádné notifikace.