Jak pořádat konferenci v době karantény? Online!

Současná situace si v mnoha oblastech vyžádala celou řadu změn. A ty se týkají nejenom našich současných osobních životů, ale týkají se také našich pracovních vztahů. I zde se musela řada věcí upravit a změnit, aby vše vyhovovalo současné bezpečnostní situaci a současným omezením. S tím souvisí například i setkávání různých lidí.

Konference probíhají primárně online

Řada firem se v dnešní době stále nezastavila a funguje tak, jako doposud. A to včetně různých konferencí. Zde se však muselo mnoho věcí změnit. Zatímco dříve, když byl čas uspořádat konferenci, se hledal vhodný hotel s dostatečnou kapacitou a dostatkem jednotlivých sálů, tak nyní se vše přesouvá na internet.

Řeší se především technika spojená s možností propojit jednotlivé účastníky tak, aby mohl každý být v pohodlí svého domova a přitom mohl komunikovat s ostatními, bez nutnosti se osobně setkávat. Pro někoho je to výhoda, ale pro řadu firem to může být zbytečná komplikace oproti původním standardům.

Klasické konference opět budou

I když video konference mají své výhody z hlediska bezpečnosti, mají i své nevýhody jak pokud jde o celkové technické řešení, tak bezproblémovou proveditelnost. Současné opatření tak firmy vidí spíše jenom jako krátkodobé, než se celá situace uklidní a než bude opět možné vše realizovat tak, jako dříve.

Tedy než se vše doslova vrátí do starých zajetých kolejí. Máme na mysli třeba možnost pronajmout si hotel v Praze, kde bude možné uspořádat konferenci opět takzvaně naživo. S možností vzájemných setkání, ale i s možností získat další doprovodné služby, od dobrého občerstvení, po komfort spojený s noclehem. Jakmile bezpečnostní situace dovolí, dá se očekávat, že hotely opět začnou nabízet tyto své dříve zcela standardní služby, o které bude ze strany firem jistě neustále zájem.