Na letní víkend do hor, nebo do města? Máme pro vás 2 tipy

Milujete hory, přírodu, procházky a koupání v jezerech? Rádi se ale vracíte zpět do města a objevujete kulturní stopy, zajímavé památky a skvělé jídlo? V tom případě vám přinášíme dva tipy na letní výlety.

Vídeň

Kdo ještě nenavštívil hlavní město Rakouska, měl by tento nedostatek co nejdříve napravit. Vídeň leží na řece Dunaj a nabízí mnoho zajímavého vyžití. Milujete-li historii a krásné budovy, navštívit byste jistě měli zámek Schönbrunn, bývalou letní rezidenci Habsburků. Pokud vyrážíte do Vídně s dětmi, naplánujte si výlet do nejstarší evropské zoologické zahrady, která je také označována jako nejlepší ZOO v Evropě.

Nejen Prater

Zapomenout nesmíte ani na Prater, proslulé ruské kolo, u kterého nechybí další atrakce. Ty můžete navštívit po celý rok. Celý zábavní park je však otevřen jen od března do října. V létě si tedy můžete užít řádně všech atrakcí. Za návštěvu však stojí i chrám sv. Štěpána, který se stal symbolem Vídně, Belveder či Uměleckohistorické muzeum. Ve Vídni se však rozhodně nudit nebudete. Klidné a romantické ubytování vám nabízí penziony Vídeň.

Co ochutnat?

Nezapomeňte ve Vídni ochutnat proslulý sacher spolu s vídeňskou kávou. Bez tohoto sladkého zážitku nesmíte Vídeň opustit.

Náš tip: Hledáte-li něco, čím se během dlouhého cestování zabavíte, zkuste mimo sledování filmů třeba hraní šachů. Je to skvělý trénink na mozek. S tipy a triky, jak na to, vám pomohou šachové knihy, které z vás udělají mistra šachu.

Do přírody

A pokud nejste milovníci měst nebo už máte města plné zuby, vyrazte do přírody. Dobrou volbou je například výlet na do Vysokých Tater, a to do okolí Štrbského plesa. Jedná se o krásné ledovcové jezero, v jehož okolí najdete opravdu nádhernou přírodu a mnoho míst, která lze během víkendu navštívit. Trasy jsou různé podle obtížnosti, například k Symbolickému cintorínu, podniknout můžete výlet na Křivaň či náročnější cestu k Tatranské Poliance. Ideální ubytování vám nabízí kempy Štrbské pleso.