Ochranný i dekorativní plot

Někdo se bez plotu neobejde již ve fázi stavby či rekonstrukce. Pokud se vyloženě nemusíte bát krádeží materiálu, je lepší finální oplocení nechat až nakonec. Ne všichni řidiči, kteří vám s náklaďákem přivezou materiál, jsou zkušení a ostřílení natolik, že se otočí na pětníku. Leccos může poškodit bagrista, jeřábník či domíchávač. Problémoví mohou být i řemeslníci, kteří si ne vždy dají pozor na stříkající fasádní lepidlo při míchání, odletující úlomky apod.

Plot raz dva

Pokud už ale všechny dokončovací práce i terénní úpravy proběhly, můžete s klidným srdcem začít řešit plot. Na druhou stranu není na co čekat, protože budete-li si chtít pořídit pejska, nebo máte-li doma malé děti, je dobré mít zahradu oplocenou, než je tam vypustíte. Výběr plotu by měl korespondovat s vašimi požadavky na něj. Proto je dobré si nejprve rozmyslet, co od oplocení vlastně očekáváte a co by mělo rozhodně splňovat. Podle toho potom pro zajištění soukromí logicky nevyberete pletivo a jako vzdušný okrasný plot si zřejmě nezvolíte betonovou zeď jako z kriminálu.

Funkční i okrasný

Chcete-li od plotu designový vzhled a zároveň jistou funkčnost, zlatou střední cestou je betonový plot. Betonové ploty vás oslní velkým výběrem designových provedení a barev, které můžete podle libosti kombinovat. Pokud si výsledný plot neumíte představit, stačí použít jednoduchý on-line konfigurátor, kam zadáte parametry plotu a on vám vykreslí zvolenou kombinaci betonového plotu na názorném obrázku kolem vzorového domu. Na vás bude také výška oplocení a tvar jeho zakončení. Použít můžete jednostranné i oboustranné plotové dílce. Pro montáž betonového plotu není překážkou členitější terén ani hůř přístupné místo. Co se týká montáže plotu, vše zajišťuje firma Kulkabex, s.r.o., která má s montáží betonového oplocení dlouholeté zkušenosti. Neváhejte svěřit svůj plot do jejich zkušených rukou, uvidíte, že budete maximálně spokojeni.