Výběr konferenčního stolku. Co hraje roli?

Koupě konferenčního stolku na první pohled není vůbec složitá. Většinou ho vybíráme až po koupi sedačky, se kterou by měl ladit vizuálně i prakticky. Dnešní moderní zpracování nám dovolují popustit uzdu fantazii, co se týče provedení i materiálu. Ať už se jedná o nohy ke stolu, stolové podnože nebo desku stolu, musí se do interiéru hodit.

Správná výška a velikost

Výšku konferenčního stolu by měla určovat sedačka, aby byl zajištěný dokonalý komfort. U příliš nízkého stolku se budete hrbit, zbytečně vysoký stůl vám bude bránit ve výhledu. Deska stolu by měla být přibližně ve stejné úrovni, jako je sedací plocha pohovky. Pozor, konferenční stolek by neměl nahrazovat jídelní stůl, jen jako odkládací prostor.

Stůl by měl být zároveň úměrně velký velikosti sedačky. Pořizovat si velký stůl do malého obývacího pokoje a k malé sedačce znamená, že ho budete ze všech stran obcházet. Pokud bude zase příliš malý, nedosáhnete na něj ze všech sedadel. Pokud často vítáte hosty, dobrou volbou jsou skládací konferenční stolky, které v případě nepoužívání jednoduše zasunete pod sebe.

Materiál a styl

Volba materiálu je stejně podstatná jako výběr velikosti. Nejoblíbenější jsou dřevěné stoly z masivu, které už není potřeba nijak více zdobit a dekorovat. K nim se hodí zejména kovové stolové podnože, které velkou a těžkou desku bezpečně udrží. Moderní interiéry budou vypadat působivě doplněné skleněným konferenčním stolkem, který ale bude náročnější na čištění a údržbu.

Spousta lidí si interiér zařizuje v určitém stylu. Pokud mezi ně patříte i vy, stolek by s tímto designem měl ladit. Barevný plastový stolek v obývacím pokoji zařízeném ve skandinávském stylu bude působit dost nepatřičně, stejně jako by vypadal zdobený kulatý stolek s romanticky zakrouceným kovovým podnožím v přísně moderním interiéru. Pokud si nejste jistí, vsaďte na klasiku, kterou nic nezkazíte. Stolek musí především plnit svou funkci.