Vyznat se v džungli serverů je někdy náročné. S těmito 5 výrobci se ale nespálíte

Investici do serverů řeší pravidelně velká část českých firem. Je někdy těžké se v tom vyznat. I když víte, jestli chcete rack či tower, na trhu je mnoho značek. Každá z nich vyrábí jiné servery, které jsou něčím specifické. Pojďme si je představit.

Stálice jménem HP

Značku Hewlett-Packard není nejspíše nutné vůbec představovat. Asi každý uživatel počítačů se s ní někdy setkal. Ve svém portfoliu má dlouhé roky řadu osobních počítačů, notebooků, tiskáren, ale také serverů. Ve své nabídce má kromě rack serverů také velmi značné portfolio tower serverů, čímž se odlišuje od velké části své konkurence, pro kterou je tower spíše okrajový.

Oproti konkurentům má HP také mnoho tower serverů.

Dravec jménem DELL

Firmu DELL také známe i z jiných oborů spotřební elektroniky. Je to ale významný výrobce serverů, které hlavně v posledních letech získávají na popularitě. V nabídce firmy je vidět silná převaha rack serverů, tower servery má ale firma v nabídce také.

 

Servery DELL svléklé na kost.

Tradice jménem IBM

Firma IBM je tradicí v počítačovém průmyslu. Je tedy více než logické, že tato společnost vyrábí i servery. Těch má ve své nabídce skutečně mnoho, takže si vybere i opravdový fajnšmekr. Silná je především nabídka rack serverů využitelných v datových centrech.

S IBM serverem ve firmě neprohloupíte.

SUN servery pro maximální výkon

I značka SUN je v oblasti serverů již tradicí. Její rack servery jsou známé svým maximálním výkonem, který si oblíbí i ti nejnáročnější. Se servery SUN zvládnete provozovat i aplikace náročné na výpočetní výkon.

 

Nabušené servery SUN, když je otevřete.

Nakonec spolehlivý Japonec

Chcete-li se na svůj server spolehnout, se servery Fujitsu uděláte dobrou volbu. Tato nadnárodní japonská společnost vyrábí rack servery nejvyšší kvality. Určitě doporučujeme použít i tam, kde na server kladete vysoké nároky.

Kde zakoupit?

Obrátíte-li se na prodejce konkrétní značky, je jasné, že se vám ji bude snažit prodat. Proto doporučujeme obrátit se na nezávislou autoritu. Tou by měl být někdo, kdo prodává všechny zmíněné značky, takže nemá potřebu jednu zvýhodňovat před druhou. Na našem trhu se může jednat například o největšího specializovaného prodejce serverů Czech Server, ze kterého jsme i my čerpali data o jednotlivých serverech.