Žádosti o zelené dotace se zase schvalují bez dlouhého čekání

Patříte k lidem, kteří chtěli investovat do nového nízkoenergetického domu nebo do zateplení? Pak jste možná požádali o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Dotace na novostavbu nebo dotace na zateplení mohou dosáhnout opravdu skvělých sum, proto proč žádost nepodat? Pokud jste však žádost podávali během karantény a konající se koronavirové krize, pravděpodobně jste pěkně dlouho čekali na odpověď z úřadu. Že jste počkali až po uplynutí karantény? Udělali jste dobře. Nyní na schválení žádostí už čekat dlouho nebudete, žádosti se opět schvalují bez dlouhého čekání.

Úřad fungují jako dříve

Během konající se karantény (a ještě chvilku po ní) se úřady dostaly do jakéhosi provizorního módu. Fungovaly jenom omezenou dobu, úředníci nebyli k dosažení v běžné pracovní době. Proto si žádosti o dotace delší dobu stály čili nebyly schvalované.

Nyní však lze říct, že všechno se vrátilo do starých kolejí a úřady fungují jako dřív. Na schvalování žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám už čekat nebudete, proto nad podáváním žádosti dlouho neváhejte.

O dotaci můžete požádat do konce roku 2021

Dotační program Nová zelená úsporám funguje už nějaký ten pátek. A stále ještě se nepídí k jeho konci. O dotaci však doporučujeme požádat co nejdříve, i když program trvá do konce roku 2021, není vyloučené, že k vyčerpání sumy, která je k dispozici, dojde už dříve.

Dotaci je možné získat nejen na nízkoenergetický dům nebo na zateplení, ale taktéž je možné získat dotaci na fotovoltaiku, na rekuperaci nebo na tepelné čerpadlo. Stát podporuje všechny, kdo se rozhodl investovat do úsporného zařízení a podpořil tím životní prostředí, respektive podílel se na snížení výroby elektrické energie. Ovšem pozor – o dotaci je možné požádat jenom jednou. Jedná se o jednorázový finanční příspěvek, proto ideálně přidejte do žádosti vícero úsporných opatření, do nichž jste investovali nyní nebo v uplynulých dvou letech.