Znáte rodinu s dětmi, kterou zasáhla vážná nemoc? Doporučte jim pomoc nadace DOBRÝ ANDĚL!

Nadace DOBRÝ ANDĚL pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do tíživé situace. Každý měsíc rodiny dostávají finanční příspěvek v řádu několika tisíc korun. Z něj hradí výdaje spojené s léčbou i běžný chod domácnosti. Závažná diagnóza se téměř vždy pojí s přerušením zaměstnání jednoho z rodičů.

Komu DOBRÝ ANDĚL pomáhá?

Rodinám s nezaopatřenými dětmi, kde má rodič nebo dítě onkologické onemocnění nebo dítě jiné závažné onemocnění. Jedná se například o cystickou fibrózu, svalovou dystrofii Duchenne, nemoc motýlích křídel, chronická střevní onemocnění, chronická selhání orgánů a nebo závažné metabolické poruchy. Dárci, Dobří andělé, pomáhají také rodinám, v nichž dítě trpí jiným závažným, často kombinovaným onemocněním.

Zažádat o pomoc Dobrých andělů je jednoduché. Stačí vyplnit žádost, kterou Vám nabídne lékař či sociální pracovník, případně si o ni můžete napsat na dobryandel@dobryandel.cz. Žádost musí být vždy potvrzena lékařem.

Jak systém pomoci funguje?

Po přijetí vyplněné žádosti je rodina zařazena do Systému pomoci a již následující měsíc je jim odeslán první příspěvek. Vše, co nadace DOBRÝ ANDĚL v jednom měsíci vybere, rozdělí první pracovní den následujícího měsíce mezi několik tisíc rodin z celé České republiky.

Příspěvky dárců jsou jim odevzdávány do posledního haléře, protože provoz nadace je hrazen ze soukromých zdrojů jejích zakladatelů a dalších filantropů.

Chcete se do pomoci také zapojit?

Stát se dárcem, Dobrým andělem, je jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Je jen na vás, jakou výši příspěvku si zvolíte.