3 kroky, které podpoří váš zdravější život

O své tělo musíme neustále pečovat. Jedině tak se bude těšit zdraví a spokojenosti. V tomto článku vám přinášíme celkem 3 konkrétní tipy, které můžete zapojit do svého života a být tak šťastnější.

Fyzická aktivita je pro tělo důležitá

Prostřednictvím fyzické aktivity dojde k urychlení všech procesů v těle. Tělo se vyčistí a zprůchodní. Záleží však na tom, jaký typ fyzické aktivity si zvolíte. Pokud se žena rozhodne pro posilování a budování velkého osvaleného těla, může to mít razantní dopad na její hormonální soustavu. To se poté může projevit gynekologickými nebo kožními potížemi a padáním vlasů.

TIP: V případě zdravotních potíží můžete využít léčení alternativní medicínou, které se zaměřuje na tělo jako celek.

Fyzická aktivita by vždy měla rovnoměrně zatěžovat celé tělo. Měla by přinést radost a uvolnění. Zatímco ženy by se měly zaměřit na aktivitu orientovanou na výdrž, muži spíše na rychlejší aktivitu orientovanou na výkon.

Oddělte práci a odpočinek

Odpočinek vždy musí být opravdu odpočinkem. Je třeba naučit se od sebe oddělovat čas na práci nebo studium a čas na relax věnovaný jen sami sobě. Pokud například navštívíte saunu a v průběhu procedury budete myslet na práci, vaše tělo ve skutečnosti odpočívat nebude. Mozek se stará o řízení procesu akce i odpočinku.

A pokud v mozku nějaká akce probíhá, nemohou se svaly uvolnit. A platí to pochopitelně i v opačném případě. Člověka, který v práci myslí jen na to, až si zajde do sauny, pravděpodobně jeho práce příliš dlouho bavit nebude.

Strašák jménem elektrosmog

Víte, že pokud budete pravidelně zalévat květiny vodou převařenou v mikrovlnné troubě, nepřežije ani jedna? Ale pokud si domů pořídíte rušičku elektrosmogu, květiny začnou rázem prospívat a lépe růst.

A stejně jako na květiny působí elektrosmog i na nás. Vyplatí se proto investovat do rušičky elektrosmogu. Dále můžete zkusit na noc vypínat Wi-Fi. Uvidíte, že se vám rázem bude lépe spát. V neposlední řadě se doporučuje nepoužívat mikrovlnnou troubu a telefonovat pouze se sluchátky.

Další užitečné informace z oblasti zdravého životního stylu a přístupu celostní medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.