3 věci, které možná nevíte o ztížení společenského uplatnění

Při plnění pracovních povinností bohužel může nešťastnou náhodou dojít k úrazu. Pokud se jedná o vážný úraz a zaměstnanec si odnáší trvalé následky, obvykle se zajímá o odškodnění ztížení společenského uplatnění. Co to je a z čeho vychází jeho výpočet?

Ztížení společenského uplatnění: Co to znamená?

Zjednodušeně by se dalo říct, že ztížení společenského uplatnění symbolizuje odškodnění trvalých zdravotních následků, které vznikly důsledkem pracovního úrazu u poškozeného zaměstnance.

Jak se správně počítá?

Výpočet odškodnění za ztížení společenského uplatnění vychází z nařízení vlády č. 276/2015 Sb. Samotný výpočet přitom provádí ošetřující lékař prostřednictvím formuláře od pojišťovny zaměstnavatele.

Bohužel je však někdy tento výpočet proveden nesprávně a je potřeba vyhledat odborného znalce, který výpočet zkontroluje a případně opraví.

Kdo hradí toto odškodnění?

Odškodnění za ztížení společenského uplatnění (jinak řečeno za trvalé následky), které vzniklo v souvislosti s plněním pracovních povinností, hradí zaměstnavatel. Respektive jeho pojišťovna.

Samotné odškodnění je přitom ideální řešit přibližně rok poté, co se zaměstnanci pracovní úraz přihodil.

Nevíte si rady?

Řešíte v současné době odškodnění pracovního úrazu? A chcete získat takové odškodnění, na které máte nárok? Spojte se se specializovanou advokátní kanceláří, která se na tuto oblast zaměřuje.

Pro více informací navštivte web www.odskodnenizapracovniuraz.cz.