Chata u vody na čtyři způsoby

Pronájem chaty u vody může mít několik podob. Pro rybáře bude znamenat blízkost velkých řek nebo rybníku, pro rodinu s dětmi možnost koupání a pro milovníky wellness zase vlastní bazén. Jak vybrat chatu u vody pro tu nejlepší dovolenou?

Aktivní dovolená

Pro aktivní páry nebo partu přátel bude ideální volbou pronájem chaty v okolí oblíbené koupací destinace, například na Lipně, Pálavě nebo u Máchova jezera. Kromě možnosti zaplavat si ve vodě nabízí tyto lokality spoustu možností procházek přírodou, cyklistické trasy i adrenalinové zážitky, takže si každý vybere to pravé. Díky obrovskému výběru zde navíc najdete i poměrně levné chaty k pronájmu, takže se vám dovolená neprodraží.

Soukromé wellness

Pokud toužíte po romantické dovolené a zaslouženém relaxu, dopřejte si trochu luxusu. Pro někoho bude ideálním místem k odpočinku prostá chata na samotě v lese, avšak pronájem chaty na víkend s vlastní vířivkou a saunou má rovněž své kouzlo. Spoustu takových chalup najdete v Krušných a Jizerských horách, ale i v Posázaví a v blízkosti malebných vesnic. Za takovou dovolenou si sice trochu připlatíte, ale rozhodně nebudete litovat.

Dovolená pro rybáře

Patříte mezi vášnivé rybáře a ani na dovolené se svého koníčku nechcete vzdát? Naštěstí nemusíte, řešením pro vás bude pronájem chaty pro rybáře. Vzít s sebou můžete nejen svou drahou polovičku, ale třeba i čtyřnohého miláčka. Nejvíce rybářských chat najdete v Českomoravské vrchovině, kde protéká hlavní evropské rozvodí, a na Třeboňsku, které je proslulé četnými rybníky.

Soukromé koupání

Plánujete dovolenou ke konci hlavní sezóny, kdy už bude voda na koupalištích zakalená, nebo se jen bojíte velkého množství ostatních návštěvníků? Případně máte malé děti a nechcete ohrozit jejich bezpečí? Pronájem chaty s bazénem nabízí skvělou možnost, jak si užít koupání a relax u vody hezky v soukromí. Takové chaty najdete po celé republice, třeba na Šumavě, Pálavě nebo v Jizerských horách.