Chcete si vytvořit vlastní návrh placky s potiskem? Nebojte se, nic složitého to není

Staňte se na chvíli grafikem a navrhněte si vlastní design placky, která vás bude reprezentovat i zdobit zároveň. Že nejste žádný grafický talent a neumíte pracovat s grafickými programy? Nevadí. S online grafickým konfigurátorem to zvládne každý. Poradíme vám, jak si v pěti jednoduchých krocích navrhnout vlastní placku.

Máte v hlavě vlastní motiv?

I přesto, že nemusíte nutně disponovat grafickým talentem, můžete nosit v hlavě představu placky, kterou byste si chtěli nechat vyrobit. Určitě máte také jasno v její velikosti a o tom, zda na pozadí bude klasický spínací špendlík anebo dáte raději přednost magnetu. Jestliže ale vlastní motiv postrádáte, můžete si projít kategorie již vyrobených placek a nechat se inspirovat. Nezapomeňte, že kromě placky si můžete nechat vyrobit také magnetku na lednici, otvírák, zrcátko, klíčenku anebo třeba medaili pro vítěze turnaje prakticky v čemkoliv. Online grafický konfigurátor vás navíc celým procesem výroby placky provede a díky němu ho zvládnete i bez předchozích znalostí v oblasti grafického designu. Výroba placek od finalizace návrhu pak může trvat i jen několik hodin. A ještě týž týden, kdy jste po placce zatoužili, ji můžete mít doma.

Čím začít?

V první řadě výběrem předmětu, jehož design si chcete navrhnout. Kromě klasické placky, můžete volit z:

  • magnetek,
  • klíčenek,
  • otvíráků,
  • pinů s motýlkem
  • medailí
  • zrcátek

Pak si také vyberte velikost placky či jiného předmětu, která se může pohybovat od 56 mm do 75 mm. Dalším krokem je výběr barvy pozadí placky a vložení vlastního obrázku, případně celého motivu ve formátu pdf. S motivem si ještě před jeho uložením můžete libovolně pohrávat, zvětšovat jej, zmenšovat, přibližovat, oddalovat, zkrátka upravovat tak, aby byl co nejlépe přizpůsoben velikosti placky. Po nahrání obrázku či motivu můžete ručně na placku přidat ještě vlastní text. Jestliže vyrábíte jmenovky, není nutné navrhovat každou zvlášť. Stačí si vybrat styl placek, typ fontu a navrhnout společný design všech placek. Jednotlivá jména pak stačí pouze vepsat do konfigurátoru a při výrobě placek s nimi bude počítáno. Ve finále nezapomeňte zadat počet kusů, zkontrolovat cenu a odeslat objednávku. O tom, že se vám to úspěšně povedlo, byste měli být vyrozuměni mailem.