Chemické WC na chatu i cestování

Chemické WC může být vhodnou alternativou v mnoha případech. Kde všude ho využijete a jaké jsou jeho výhody ve srovnání s klasickým splachovacím WC?

Chemické WC nahradí klasickou toaletu například na chatě

Chemické WC funguje na jednoduchém principu, kdy rozkládá nahromaděný odpad za pomocí speciální chemie. To poznáte i podle toho, že voda v toaletě bývá charakteristicky modrá. Setkat se můžete i se zelenou chemií. Používat je k tomuto WC potřeba speciální rozkladový toaletní papír.

Chemická toaleta je nutná všude tam, kde klasické WC umístit jednoduše nemůžete. Chybí vám přípojka pro vodu? Chemická toaleta snadno situaci vyřeší.

Najde využití třeba na stavbě, ale i na chatě, kde zcela nahradí klasickou splachovací toaletu. V rekreačních objektech se většinou používá v zabudované variantě. Můžete ji ale použít i jako zahradní WC. Jednoznačně se nemusíte obávat toho, že by vaši milovanou chatu nebo chalupu hyzdily nevzhledné roje hmyzu nebo nepříjemný zápach.

Chemické WC na chatu či pro jiné objekty navštěvované méně, například pouze sezónně, musíte ovšem zajistit proti zamrznutí. Mohlo by se roztrhnout. Toto riziko můžete však snadno eliminovat užitím speciální chemie.

Moderní chemické toalety jsou hygienické a komfortní

Bylo by totiž chybou vnímat toto řešení pouze jako nouzovou alternativu pro případě, že se musíte obejít bez odpadu či přívodu vody. Chemický záchod je moderní plnohodnotnou alternativou a poskytuje vysoký komfort.

Z těchto důvodů lze tuto toaletu využít i v běžné domácnosti, například pro seniory nebo pro osoby se zhoršenou pohyblivostí, které se na klasické WC nedostanou ani s dopomocí, případně jen se značnými obtížemi.

Zároveň se jedná o vysoce hygienickou alternativu. Specializovaná chemie dokáže eliminovat množení nežádoucích mikroorganismů v podobě bakterií a virů. Mít WC doma se tak nemusíte obávat.

Samozřejmě musíte toaletě věnovat určitou péči. WC je určitě zapotřebí pravidelně vylévat a po vylití obsahu propláchnout vodou. Za manipulací s ním opět netřeba vidět jakékoli problémy. Je zcela hygienická a po zdravotní stránce bezpečná.

Chemické WC využijete i na cestách

Zcela nezbytné je chemické WC také při cestování. Jedná se o samozřejmou součást vybavení karavanů, ale dobrou službu vám udělá také na dovolené v kempu nebo při pobytu v přírodě. V takovém případě se vám bude hodit malé přenosné WC.

Zpravidla se do karavanů, lodí a dalších dopravních prostředků používají tzv. kazetová WC. Ta jsou vybavena servisním poklopem, skrze který se vyjímá odpadní nádrž. Výhodou jejich použití je snadná manipulace s nimi a také přívětivá nízká cena.

Pozor, obsah toalety se nevylévá do volné přírody, tím bychom mohli způsobit kontaminaci spodních vod. Zásadně se odpad z WC nehodí ke hnojení nebo do kompostu, neboť obsahuje chemii.

Řešení pro snazší likvidaci odpadu však umí nabídnout tzv. kompostovací toalety. Ty jsou absolutně ekologické, ale také musíte počítat s tím, že se obvykle jedná o špičkové modely daných značek, čemuž odpovídají i jejich pořizovací ceny.