Co dělat, aby se děti o podzimních prázdninách nenudily?

Nezadržitelným tempem se blíží podzimní prázdniny a Vy stále nevíte, jak je se svými dětmi prožijete? Dopřejte si pohodový prodloužený víkend v malebné přírodě Moravského krasu. Útulné ubytování k Vašim toulkám poskytne hotel Blansko.

Kam na dovolenou o podzimních prázdninách?

Ubytování Blansko disponuje osmdesáti pokoji s vlastním sociálním zařízením. Díky svým výhodným celoročním cenám láká, jak rodiny s dětmi, tak jednotlivce. Do hotelu Blansko přijíždí také velké skupiny, které zde rády uspořádají různá setkání, soustředění i školení. K těmto účelům je možné pronajmout společenský salónek. V sále s kapacitou osmdesáti osob je možné pořádat semináře i školení. Součástí hotelového komplexu www.hotelprobe.cz/ubytovani-macocha je také restaurace, kde si můžete dopřát něco dobrého k jídlu. Sportovní vyžití zajistí nedaleko hotelu areál se šesti drahami kuželek nebo oblíbený squash. Hezkou podzimní procházku si můžete udělat k nedaleké přehradě nebo lomu, kde je v létě možné se vykoupat. Hotel Blansko se nachází v malebném jihomoravském městě Blansko, které je považováno za vstupní bránu do Moravského krasu.

Kam na výlet v Moravském krase?

Ačkoliv se jeskyně uskládají spíše k zimnímu spánku, nudit se v Moravském krase a jeho nejbližším okolí rozhodně nebudete. Moravský kras nabízí nespočet možností k výletu. Navštívit zde můžete krasové oblasti plné jeskyní, propastí a také skal. Zatímco v Josefovském údolí a v Blansku odhalíte spíše historii zdejších hutí a zjistíte, co se dá všechno vyrobit ze železa, nadšencům historie by neměly uniknout ani výstavné zámky a barokní poutní kostely. V Moravském krasu si zkrátka přijde na své. Zajímavý výlet slibuje také vesnice Rudka pod kopcem Milenka. Vznikla zde totiž unikátní venkovní galerie s vytesanými sochami svatého Václava, osmnácti blanických rytířů i obří socha prezidenta Tomáš Garique Masaryka. Poslední zmíněná socha byla sice zničena za druhé světové války, avšak dochovaly se alespoň obrovské boty na podstavci.