Co dělat, kdy si chcete doplnit vzdělání o kurz pro pečovatelky?

Ocitli jste si nečekaně bez zaměstnání a rádi byste si během hledání nové práce rozšířili vzdělání o kurz pro pečovatelky? Během několika málo týdnů můžete absolvovat kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách ve Vzdělávací agentuře Seduca.

Co obnáší kurz pro pracovníky v sociálních službách

Vzdělávací agentura Seduca pořádá kurz pro pracovníky v sociálních službách několikrát ročně v mnoha městech České republiky. Jen namátkou lze zmínit Žďár nad Sázavou, Jihlavu, Hradec Králové, Brno nebo Ostravu. Jistě si tedy velmi snadno vybere i Vy z mnoha termínů kurz, který se bude konat v blízkosti Vašeho bydliště. Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí. Cena kurzu činí 6 800 Kč za jednoho účastníka a lze jej uhradit přes úřady práce. Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách obsahově odpovídá požadavkům na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách dle zákona č. 108/2006 Sb., sociální zákon.

Zaměření kurzu pro pečovatelky

Vzdělávací agentura Seduca rozděluje kurz pro pečovatelky do dvou částí. V teoretické části si osvojíte vědomosti z oblasti psychologie, sociologie, zdravovědy, metod sociální práce, základ péče o nemocné či základ komunikace. Semináře se zaměřují také na základy anatomie, péče o seniory, etiky, hygieny i sociální gerontologie. Více informací o jednotlivých seminářích a jejich náplni najdete na webových stránkách Vzdělávací agentury Seduca. Během praxe pak upotřebíte osvojené vědomosti. Díky kurzu pro pečovatelky budete vědět, jak se starat o nemocné, tělesně postižené, osoby v důchodovém věku, ale také o všechny další handicapované osoby.