Co dělat, když chci splnit náhradní plnění?

Novela zákona o zaměstnanosti, která je platná o 1.1.2012, udává, že každý zaměstnavatel s více než 25 zaměstnanci by měl v minimálně 4% podílu zaměstnávat osoby se zdravotním postižením. Pokud jako zaměstnavatelé nemáte tuto možnost nebo nemáte k dispozici zaměstnance OZP, týká se vás náhradní plnění. Nabízí se vám možnost odvedení finančního plnění formou odvodu do státního rozpočtu. Další možností je, že využijete produktů či služeb od OSVČ se zdravotním postižením nebo od firmy, která zaměstnává minimálně 50% OZP. Je také možnost těmto subjektům zadávat zakázky pro odběr náhradního plnění.

Získejte znevýhodněné zaměstnance nebo informace o náhradním plnění

Ne každý se v problematice náhradního plnění vyzná, pokud jste z hlavního města, možná vás zajímá náhradní plnění Praha. Pro všechny je tu portál szzp.cz. Jde o Svaz zaměstnavatelů zdravotně postižených, z.s., který vám pomůže získat znevýhodněné zaměstnance a také se na něj může obrátit každá znevýhodněná osoba, která má zájem nechat se zaměstnat. Členové tohoto svazu zaměstnávají více než polovinu OZP a tím poskytují náhradní plnění v celé škále oborů.

Pokud byste chtěli odebírat služby nebo zboží od těchto subjektů, můžete se na SZZP obrátit a vše potřebné vám zprostředkuje. Poskytne vám také kompletní poradenství a to prostřednictvím formuláře na webu nebo telefonického kontaktu. Svaz aktivně podporuje znevýhodněné osoby tak, že jim pomůže najít vhodné pracovní uplatnění. Zajímá vás, jaký je váš povinný podíl OZP? Ne každý to ví a pomůže vám to snadno zjistit kalkulačka na webu. O jaký způsob plnění budete mít zájem vy? Navštivte portál, který se stane zdrojem informací na všechny vaše dotazy týkající se náhradního plnění a pokud ne, neváhejte svaz kontaktovat.