Zajímavý doplněk vaší zahrady? Okrasný solitérní kámen!

Doplňte svou zahradu zajímavým prvkem, který se zde bude opravdu vyjímat. Jednu z možností symbolizují okrasné solitérní kameny, které jsou výrazné a všechny zaujmou na první pohled. Jak je správně zkombinovat?

Solitérní kámen jako dominanta zahrady

Kámen je přírodní prvek, který do zahrad zkrátka a jednoduše patří. Jeho výhodou je bezesporu skutečnost, že narozdíl od okrasných stromů, keřů a květin nevyžaduje žádnou zvláštní pozornost. Vyniká svou odolností a vydrží vám v podstatě věčnost.

Při umístění solitérního kamene vybírejte takové místo v zahradě, kde bude tento prvek vypadat přirozeně a nenásilně. Snažte se vytvořit dojem toho, že je kámen součástí zahrady odjakživa. Pohrát si také můžete se hrou světel a stínů.

Vsaďte na profesionálně opracované kameny

Při výběru okrasného kamene se v ideálním případě obraťte na odborníky, kteří prodávají profesionálně opracované kameny. Právě takové kousky mají jedinečný tvar a strukturu a díky seříznuté podstavě budou skvěle držet na svém místě.

Vybírat můžete například u rodinné firmy Impeka, která se kromě kamenů specializuje také na okrasné stromy. Jednotlivé kameny pochází až z jihovýchodní Asie a jedná se opravdu o jedinečné kousky. 

Aby vaše zahrada působila pěkným a celistvým dojmem, můžete vše doplnit zajímavým tvarovaným stromem či bonsají. Tyto dřeviny můžete buď zakomponovat do celé výsadby nebo je vysadit jako jedinečné solitéry. Skvělou volbu přitom symbolizují jehličnaté okrasné stromy, které se pyšní barevnou stálostí a v zimě neopadávají. 

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.