Co dělat, když chci vybrat kvalitní kompresor?

Stlačený vzduch se používá k pohonu pneumatického nářadí, jako jsou například zbíječky, pneumatická kladiva a další. Samozřejmě slouží také k plnění pneumatik, nafukovacích hraček nebo gumových člunů. K výrobě stlačeného vzduchu slouží různé typy kompresorů, jako jsou například malé pístové kompresory nebo výkonnější šroubové kompresory. Dalším rozpoznávacím znakem je značka, takže rozeznáváme kompresory Atmos nebo Abac.

Konstrukce kompresorů

Například konstrukce pístových kompresorů je řešena tak, aby za chodu nedocházelo k přílišným ztrátám tlaku. Vysokou spolehlivost v tomto směru prokazují pomaloběžné pístové kompresory Atmos Bobby. Uplatňují se hlavně ve velkých dílnách, ale i při běžném hobby využívání v garážích nebo domácích dílnách. Kompresory Atmos Bobby jsou výhodné i pro své nízké nároky na servis. Pořídíte-li si kompresor od firmy Kompresory-vzduchotechnika s.r.o., budete určitě spokojeni se snadnou a rychlou dostupností veškerých náhradních dílů.

Jak je to s úpravou vzduchu

Úprava vzduchu se posuzuje v jednotkách. U kompresorů Atmos a Abac si můžete vybrat mezi různými jednotkami, a to od A1, 13, 18, futura až po jednotky úpravy vzduchu S. Pomocí jednotek A1 můžete regulovat stlačený vzduch od 0,5 do 8 bar, dále jej filtrovat na 5 um a nakonec podle potřeby přimazávat. Mazat vzduch je vhodné například při používání pneumatických kladiv, vrtáků, sekáčů a dalšího pneumatického nářadí. Kompresory Atmos i Abac se uplatňují jak v průmyslu, tak například v laboratorní, měřící nebo regulační technice.

Rady pro výběr kompresoru

Především záleží na účelu, ke kterému budete kompresor používat. Společnost Kompresory-vzduchotechnika nabízí ve svém sortimentu celou řadu typů těchto strojů. Například pro kutily jsou vhodné pístové kompresory Atmos hobby řada Bobby. Kategorie pístových kompresorů Atmos zahrnuje také řemeslnou řadu Line a litinovou řadu Perfekt. Efektivní provoz je typický pro šroubové kompresory. Velikost a konstrukční provedení šroubového bloku velice ovlivňuje hospodárnost běhu kompresoru.