Co dělat, když dostanete chuť na španělské olivy?

Rádi mlsáte při sledování oblíbeného seriálu místo přeslazených brambůrek olivy? Díky společnosti BMC Brno můžete mít doma zásoby na další večery. V nabídkovém katalogu katalog.bmcbrno.cz/olivy/ najdete, jak zelené, tak černé olivy. Mlsným jazýčkům by neměl uniknout pikantní olivový koktejl či zelené olivy plněné paprikovou pastou.

Tajemství oliv

Možná jste doposud vůbec netušili, že olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu zvaného Olea europaea. Olivy uzrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Plody tohoto stromu jsou velmi olejnaté, neboť obsahují víc jak padesát procent oleje a téměř čtyřicet procent vody. Svůj původ nachází olivy v Malé Asii. Odtud se dostaly do oblasti Středomoří a dnes jsou hojně pěstovány především v Řecku, Španělsku a Itálii. Olivy se však pěstují také mimo jiné například v Turecku, Sýrii nebo Maroku. Díky turistickému ruchu se v posledních letech plní čím dál tím častěji také jídelníček Čechů. Olivy představují součást chutné, pestré a vyvážené kuchyně. Používají se k přípravě, jak studené, tak teplé večeře. Zdůrazní chuť zeleninových a těstovinových salátů, stejně jako pizz a masových pokrmů.

K jaké příležitosti nabídnout víno Old Porter?

Společnost BMC Brno se však nespecializuje pouze na prodej španělských oliv značky Bassta, ale v jejím portfoliu najdete také kvalitní španělské víno Old Porter a konzervované broskve. U vína Old Porter Vás zaujme sladká, jemná, plná chuť s komplexní vůni rozinek, tónů dřeva a jemného kouře. Hostům narozeninové oslavy či u dalších významných příležitostí můžete víno Old Porter nabídnout buď jako digestiv nebo jako aperitiv.