DRFG Davida Rusňáka podporuje fotbalový klub Baník Ostrava

Slezský fotbalový klub Baník Ostrava je jedním z nejúspěšnějších celků ve fotbalové historii naší země, a to i přesto, že zdaleka nepatří k těm nejstarším. Bez diskuze se ale může chlubit nejvěrnějšími fanoušky, díky kterým je v Česku pojmem. K věrným fanouškům patří známý ostravský písničkář Jarek Nohavica. Legend mezi hráči slezského týmu je nepočítaně, bez diskuze mezi ně patří například Milan

Baroš nebo Marek Jankulovski. Protože investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se snaží zlepšovat život všude tam, kde má své obchodní zájmy. Na severu Moravy proto mimo jiné podporuje právě FC Baník.

Tenhle slezský fotbalový klub se pyšní opravu pestrou historií, vždyť během téměř stoleté existence několikrát vyhrál Československou a později také České fotbalové ligy. Navíc v osmdesátých letech, v době své největší slávy, si zahrál také ve čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí, soutěž, kterou dnes známe jako Ligu mistrů.

DRFG darovala Baníku 50 tisíc korun

Spolupráce není jen o fotbalu, partnerství mezi investiční skupinou DRFG Davida Rusňáka a ostravským Baníkem je i něco víc. Celkově se snaží pomáhat regionu, a proto na konci roku 2018 značka podílových fondů CZECH FUND, spadající do skupiny DRFG, Baníku darovala na charitu 50 tisíc korun. Ostravští fotbalisté se pak rozhodli prostředky věnovat neonatologickému oddělení ostravské Fakultní nemocnice.

Skupina DRFG peníze vydělává především svojí investiční činností, klientům ale nabízí také dluhopisy (více na drfg-dluhopisy.cz). DRFG si ale veškeré vydělané peníze nenechává jen pro sebe, peníze rozděluje na řadu kulturních a sportovních projektů, Baník Ostrav patří mezi ně. Díky tomu může vzniknout tréninkového centrum, které by mělo být na konci roku 2019 otevřeno na Bazalech. A právě sem by se měl klub po dokončení výstavby přestěhovat a trénovat tady nebudou jen hráči A-týmu, ale také mládež zařazená do regionální fotbalová akademie.