Co dělat, když nemáte peníze na vánoční dárky

S listopadem se začínají televizní obrazovky plnit vánočními reklamami a obchodní domy se ověšují světýlky nejrůznějších barev. S těmito kroky si lidé začínají uvědomovat, že je načase nakupovat vánoční dárky. Jenže při myšlence na vánoční nakupování si lidé také uvědomí, že opět si na vánoční nakupování nenašetřili ani korunu. A tak si pokládají otázku – jak zafinancovat letošní nakupování dárků pod stromeček?

Lidí, kteří si nenašetřili na nakupování vánoční dárků během roku, je bohužel celá řada. Šetření odkládali a odkládali, až zjistili, že si vlastně nic neodložili stranou. A tak se dotazují, co mají dělat. Naštěstí je několik způsobů, kde vzít peníze na vánoční dárky.

Směny navíc

V práci si mohou vzít směny navíc, aby měli více peněz. Ideální bude, když se v práci stráví také víkendy nebo svátky, což jsou dny, během kterých zaměstnavatel vyplácí vyšší částky za čas strávený v zaměstnání. A to, co si vyděláte navíc, hezky pokryje vánoční nakupování. Klidně se nabídněte, že vezmete směnu za kolegu, pokud si potřebuje odskočit za rodinou nebo se mu konkrétní termín nástupu do práce nehodí.

Přivýdělky

Peníze na vánoční dárky lze získat také přivýdělky. Existuje celá řada přivýdělků. Můžete třeba hlídat sousedovi děti, můžete chodit venčit psy, uklízet nebo, pokud jste kreativní duše, můžete vyrábět třeba adventní kalendáře nebo věnce na dveře, které na internetu prodáte za dobrých pár stovek. Nezapomeňte na to, že přivydělat si můžete i tak, když prodáte věci, které se vám jen povalují ve skříni.

I půjčka je řešení

Pokud přivýdělky nepřichází v úvahu a směny navíc nejsou možné, je v takovém případě řešením půjčka. Na konci roku je o půjčky velký zájem, zejména o nebankovní půjčky je zájem opravdu obrovský. Doporučujeme třeba Razdva půjčku, což je krátkodobá půjčka a zároveň rychlá půjčka online, kvůli které nemusíte chodit na pobočku, nebo kvůli které nemusíte nikam chodit či nikam volat.