Co dělat, když potřebujete opravy jednoúčelových a dřevoobráběcích strojů

Nejrůznější konvenční stroje používané ve výrobních provozech dlouhou dobu podléhají pochopitelně jak morálnímu zastarání, tak fyzickému opotřebení. V takových případech je není nutné hned odepisovat a vozit do šrotu. Konvenční jednoúčelové obráběcí stroje a jiná zařízení mohou spolehlivě sloužit i nadále, pokud svěříte jejich opravu společnosti Konel Zlín, která provádí opravy, generální opravy, repase a modernizace jednoúčelových konvenčních kovo i dřevoobráběcích strojů.

Další činnost firmy Konel

Vedle oprav, repasí a modernizací obráběcích strojů firma také vyrábí různé součástky a komponenty pro různá odvětví. Například pro automobilový průmysl, nebo průmysl gumárenský, dřevoobráběcí či masný. Pro podniky v těchto odvětvích vyrábí nebo upravuje na základě jejich požadavků jejich stroje a zařízení. Konel Zlín má široké spektrum činností, na které se zaměřuje, o čemž svědčí i činnosti související s vědou a technikou, stejně tak jsou to třeba čističky odpadních vod nebo spalovny komunálního odpadu.

Práce pro jiná odvětví

Firma Konel pomáhá i potravinářským podnikům, pro které zajišťuje řídící systémy míchacích zařízení, dávkování směsí, hlídání teploty, instalaci kamerových systémů. Pro dřevozpracující průmysl firma opravuje dřevoobráběcí stroje, navrhuje a realizuje řízení nakulování klád, třídění nařezaných desek a jiné operace. Vizualizace na PC umožňuje m.j. vytvářet pracovní výkazy, sledování denních norem a další procesy, jejichž výsledkem je zrychlení linky až o 30%.

Opravy a modernizace

Pro techniky firmy Konel Zlín, kteří mají dlouholeté zkušenosti prověřené praxí, není problém žádný obráběcí stroj. Dokáží opravit a zmodernizovat zastaralé a již nespolehlivé řídící systémy. Zpravidla je vymění za nové, dále nahradí zastaralé převodovky novým pevným převodem a frekvenčním měničem. Staré jednoúčelové stroje projdou u Konelu generální opravou, takže jsou prakticky jako nové. Krédo firmy Konel lze vyjádřit slovy automatizace, vizualizace, regulace, řízení.