Co dělat, když potřebujete rychle zútulnit místnost?

Když není čas, nálada, ale třeba ani dostatek peněz na rekonstrukci, přichází čas kreativních nápadů a zlepšováků všeho druhu. Pokud vás stávající bydlení omrzelo – anebo jste došli k závěru, že potřebuje zútulnit a trochu osvěžit, načerpejte inspiraci z následujícího přehledu. Prozradíme vám, co dělat, když to doma zavání nudou a stereotypem.

Chopte se štětce nebo válečku

Změna barevné kompozice spolehlivě přivodí do místnosti zbrusu novou atmosféru místnosti. Chcete-li interiéru dodat na útulnosti, vsaďte na teplé neutrální tóny. Rozumnou volbou může být některý z odstínů béžové, šedé nebo zemité hnědé. Tyto barvy vám poskytnou solidní základ k dalším úpravám. Pomocí doplňků můžete prostředí oteplit i zchladit, zkrátka podle potřeby.

Pohlaďte svou duši přírodními materiály

Možností, jak si domácnost vyšperkovat pomocí dekorací, je spousta, ale rozhodně mezi ně nepatří chladné materiály, jako jsou kov, plast a sklo. Nejsou zakázané, ovšem musí se používat s rozvahou. Převažovat by měly přírodní materiály v podobě dřevěných, kamenných, vlněných či hliněných prvků.

Bytové textilie jsou „must have“

Z obyčejného domova můžete udělat útulnou klícku jedna dvě, a to pomocí vhodně zvolených bytových textilií. Zaručeně fungují hezké záclony a závěsy, chundelaté koberce, hřejivé dečky a další finančně dostupné bytové textilie.

Vyzkoušejte solnou lampu

Krásná a vkusná dekorace za pár stovek? Právě takto lze definovat solnou neboli himalájskou lampu, která navíc není „jen“ elegantní, ale také zdraví prospěšná. Její přítomnost má blahodárný vliv na lidskou psychiku, zlepšuje spánek a pozitivně se projevuje také na kvalitě ovzduší.

Svíčky umístěte do sklenic

Pohled na mihotající se plamínky je bezesporu uklidňující, ale jen do doby, než přeskočí na zbrusu nové záclony… Takže svíčky všeho druhu ano, ale rozhodně ne jen tak volně. Pořiďte si na ně lucerny nebo vkusné sklenice. Umocníte tím celkový dojem a současně zajistíte, aby se z romantického plápolání nestal požár obřích rozměrů.