Co dělat, když se chci chránit proti COVID-19?

Máte strach z nákazy COVID-19? V takovém případě byste se měli účinně chránit. Koronavirus samozřejmě nejčastěji zasáhne oslabené jedince, proto je třeba neustále posilovat naši obranyschopnost, je důležité dostatečně spát, vyhýbat se stresovým situacím a dbát na správné stravování a doplňování vitamínů. Dále je pochopitelně důležitá aktivní ochrana.

Jelikož se koronavirem nakazíte nejčastěji při kontaktu s ostatními lidmi, je třeba se vyhýbat místům, kde se jich nachází větší množství. Tomu se ovšem mnohdy nevyhneme a tak je vhodné používat ochranu našich dýchacích cest. Nejrozšířenější jsou roušky., Někteří lidé si je šijí sami, jiní si nakupují jednorázové textilní nebo nano roušky v obchodech, Rouška však není adekvátní ochranou, postará se sice o základní ochranu, ale i při jejím nošení stále existuje vysoké riziko nákazy. Spolehlivou ochranou jsou respirátory. Zatímco rouška nezakrývá celé dýchací ústrojí a má mezery, kterými mohou kapénky s virem proniknout, respirátory jsou navržené tak, aby zakrývaly celý obličej.

Nejúčinnější respirátory

Respirátory jsou účinnou ochranou a najdeme je s různým označením, tedy FFP1, FFP2 a FFP3. Který je pro vás nejvhodnější? Jde o označení stupně ochrany a pokud chcete být chráněni co nejlépe, vyplatí se pořídit respirátory FFP3, které vás ochrání před 99,9% virů. Na mnoha místech jsou tyto respirátory vyprodané, pro nákup respirátorů nebo i roušek doporučujeme eshop www.respirator-ffp2-ffp3.cz. Zde si můžete koupit vysoce kvalitní roušky i respirátory všech kategorií za ty nejnižší ceny. Zároveň si je můžete pořídit v libovolném množství a eshop je vhodný jak pro běžné lidi, tak i pro zaměstnavatele a zdravotnická zařízení, která potřebují respirátory ve velkém množství.

Respirátor FFP 3 vás spolehlivě ochrání nejen před viry, ale i bakteriemi, spóry, prachem a aerosoly. tyto respirátory můžete používat opakovaně, jsou voděodolné, hypoalergenní a velmi prodyšné. Pokud chcete chránit lidi kolem sebe, vyplatí si koupit tak antigenní testy, které vám umožní se rychle otestovat, jestli koronavirus nemáte.