Vyřešte obklady mozaikou

Plánujete ve svém rodinném sídle instalovat bazén, nebo už dokonce bazén máte? Potom jistě víte, že bazén samotný a i jeho okolí je třeba kvalitně obložit. Protože často není bazén zcela rovný, některý má třeba zaoblené okraje, je vhodné obložit bazén menšími kousky obkladů, nejvhodnější jsou pro takové případy mozaiky. Nejčastěji se používají skleněné mozaiky, které se vyrábí v mnoha různých barevných provedeních, mohou mít také nejrůznější efekty, mohou být šrafované, třpytivé, žíhané, nebo v případě přírodního bazénu lze využít také mozaiku z přírodního kamene.

Mozaiky nejen do bazénu

Vedle bazénů jsou mozaiky často využívány také v koupelnách, zejména kolem umyvadel, nebo ve sprchových koutech, kde vkusně doplňují obklady. Velmi dobře vypadají v kombinaci s velkoformátovými obklady. Nabídka mozaiek je velmi široká, stačí si vybrat takovou, která barevně ladí s obklady, dlažbou apod. To stejné jako pro koupelnu platí i pro toaletu.

Mozaiky se dále často využívají také v kuchyních, kde je můžete použít k oživení stávajících obkladů i jako obklad nový. Pomocí mozaiek lze obkládat jakoukoli plochu tradičním způsobem, nebo použít samolepicí mozaiku. Tu lze snadno aplikovat i na starší obklady, které chcete renovovat, můžete je použít na celou plochu, nebo je kombinovat se stávajícími obklady. Mozaiek je na výběr několik typů, můžete mít skleněné jednobarevné, barevné v jedné z mnoha dostupných variant, vybírat můžete také mozaiky s různými efekty. Speciálními typy jsou kovové mozaiky a mozaiky z přírodního kamene. Potrpíte-li si na přírodní vzhled, použijte mozaiku z říčních oblázků, travertinu, nebo jsou k dispozici také mozaiky betonové. Vyberte si i vy stylovou mozaiku do vašeho interiéru v internetovém obchodu RDkachle.cz.