Co dělat, když se chci připravit na horké léto

Venku se pomalu otepluje, a to je jasný signál, že je třeba dopředu myslet na ochlazování, zejména v kontextu blížícího se horkého léta. Čím vším si kromě horského jezera můžete ochladit svůj prostor?

Kdo má k dispozici ono horské jezero, má vyhráno – my ostatní se budeme muset poohlédnout po jiném řešení, které by nám dovolilo v létě alespoň trochu volněji dýchat. Zejména pokud svoji pracovní dobu trávíme v prosklených místnostech kancelářských komplexů, jež ještě mírně ohřívají již tak dost vysokou teplotu okolí.

Osvěžte se ventilátorem

Cenově nejdostupnějším řešením s levným provozem jsou ventilátory, které dokážou i z nepříjemně stojatého vzduchu vytvořit příjemný vánek. Typů ventilátorů existuje celá řada, nicméně těmi nejběžnějšími jsou stojanové, stolní či podlahové modely. Pokud na to máte prostor, můžete využít i ventilátor určený k instalaci na strop. A speciální kategorií jsou i ochlazovače vzduchu.

Vhodným řešením stojanového ventilátoru, který zároveň i dobře vypadá, je Sencor SFN 4080WH, jenž disponuje lopatkami o průměru 40 cm a třemi rychlostmi otáčení. K dispozici je také nastavitelný úhel sklonu i automatická horizontální rotace v úhlu 80°. Libovolnou výšku pak nastavíte pomocí otočného kolečka. Za tenhle ventilátor dáte v Electro Worldu 1 699 Kč.

Zajímavou možností je kombinace stolního ventilátoru a ochlazovače vzduchu Beurer LV 50, který opět nabízí tři úrovně výkonu, a kromě toho i jednoduché ovládání pomocí dotykových tlačítek. Designově povedené zařízení obsahuje lahev s viditelnou hladinou vody, jež slouží ke zvlhčování vzduchu. Jenže Beurer LV 50 můžete přirozeně využít i jen tak, bez zvlhčovače. Zkrátka jako klasický ventilátor. To vše za 1 249 Kč.

A nakonec tu máme tip na bezvrtulový ochlazovač vzduchu Mesko MS7856 3 v 1, který disponuje funkcemi chlazení, čištění a zvlhčování. Chlubí se třemi rychlostmi ventilace, časovačem a dálkovým ovládáním. A zaplatíte za něj 2 499 Kč.

Se zvlhčovačem se vám bude lépe dýchat

Lépe dýchat se vám bude i s hygienickým zvlhčovačem vzduchu Philips HU2718/10 Series 2000, jenž se pyšní technologií NanoCloud a díky tomu šíří o 99 % méně bakterií než ultrazvukové zvlhčovače. K rovnoměrnému zvlhčování vzduchu dochází ve třech režimech a zařízení pohodlně obslouží místnost o velikosti až 32 metrů čtverečních.

Informace o kvalitě vzduchu získáte na numerickém displeji a díky tichému režimu můžete zvlhčovač používat i v místnosti, kde spíte. A nastavit si můžete i časovač. Za zvlhčovač značky Philips dáte 3 189 Kč.

Dopřejte si vlastní klimatizaci!

Zvlhčovač má v horkých létech kromě zvyšování kvality vzduchu ještě jednu zásadní funkci – minimalizuje vysoušení vzduchu při používání klimatizace. Právě klimatizace je ve chvíli, kdy hovoříme o ochlazování vzduchu, královskou kategorií.

Klimatizace dělíme na dvě základní kategorie, a to centrální a mobilní. Centrální klimatizace dokážou zpravidla ochladit větší prostor, ale také jsou dost náročné na provoz, a navíc na jejich instalaci musíte myslet už při výstavbě nebo rekonstrukci nemovitosti.

Pro dodatečné osazení místnosti je tak mobilní klimatizace ideálním řešením. Příkladem budiž model Electrolux EXP26U338CW, který má oproti centrální klimatizaci o výrazně nižší spotřebu. S celkovým příkonem 2,6 kW je zařazen do energetické třídy A. Klimatizace Electrolux se hodí do kanceláří, komerčních prostor i domácností a ovládá se dotykovými tlačítky v horní části, kde se nachází i displej. Za tohoto skvělého pomocníka v horkých letních dnech dáte v Electro Worldu 10 990 Kč.