Co dělat, když chceme vyčistit fasádu

Fasády budov zejména ve velkých městech trpí usazováním atmosférických nečistot a také výtvory sprejerů, tedy tzv. graffiti. To vše hyzdí vzhled jednotlivých domů, ale i celých ulic. Proto je pro všechny vlastníky budov nesmírně důležitá a potřebná služba, kterou nabízí společnost BIOTEC a.s., která provádí čištění fasád již od svého založení v roce 1992.

Společnost však neprovádí pouze čištění fasád, ale také speciální čistící práce jak vně, tak uvnitř staveb. Čištění fasád zahrnuje také provádění ochranných nátěrů zabraňujících opětovnému znečištění a usnadňujících údržbu ošetřených povrchů. Využívá k tomu systém SCALP, což je kompletní program pro čištění fasád a jiných povrchů staveb, včetně prostředků pro jejich ochranu před opětovným znečištěním.

Co vše služby zahrnují

  • čištění fasád, střech, soklů, plotů, teras, chodníků, opěrných zdí a ostatních povrchů
  • odstranění nečistot a ochrana nejrůznějších povrchů
  • servis zvaný anti-graffiti
  • čištění a ochrana povrchů uvnitř budov

Veškeré práce provádějí vyškolení pracovníci firmy BIOTEC. Kromě uvedených služeb zajišťuje firma i servis a prodej veškerých čistících a ochranných prostředků zahrnutých v systému.

Co jsou atmosférické nečistoty

Patří k nim drobné prachové částice, smog, saze, výfukové plyny a řada jiných nečistot. Nezanedbatelný je vliv kyselých dešťů, díky jejichž reakci s fasádou vznikají nečisté černé skvrny, které nelze odstranit pouze vodou. Veškeré atmosférické nečistoty dokonale odstraní firma BIOTEC svými prostředky a navíc dodá fasádě opět zcela nový vzhled. Pomocí systému SCALP můžete ochránit před znečištěním nejen fasádu svého domu, ale i střešní krytinu před růstem mechů a lišejníků, zrovna tak zdi, terasy či chodníky a jiné povrchy staveb, které jsou vystaveny působení vlivu životního prostředí.