Co dělat, když chcete mít svaly jako Arnold?

Velké svaly vypadají mužně. To je fakt, a pokud po nich toužíte i vy, budete muset dodržovat následující pravidla. Dobrá zpráva je, že svalovou hmotu může získat každý. Pomineme-li fakt, že existuje několik typů postavy, obecně jsou klíčem k velkým svalům tyto zásady.

Svaly rostou po tréninku

Kdy dochází k růstu svalové hmoty? Profi trenéři z Kentoya Fitness centrum Praha 10 upřesňují, že jde o reakci na „poškození“ svalů, ke kterému dochází během tréninku. Ten by měl být velmi intenzivní, tvrdý a krátký. V rámci silového tréninku organismus vyplaví hormony, které jsou pro „svalový boost“ nezbytné.

Dobu po tréninku, tzv. sacharidové okno, musíte využít co nejefektivněji. Netrvá dlouho, přibližně 2 hodiny a měli byste během ní doplnit sacharidy a dodat tělu potřebné živiny. K doporučeným doplňkům patří Gainer, Creatin, speciální potréninkové směsi a proteiny.

Poté následuje čas, který byste měli strávit odpočinkem a regenerací. Nepodceňujte to, protože právě během odpočinku svaly rostou. Tajemství nabírání svalové hmoty skutečně netkví pouze v doplňcích, ale zejména v důsledném dodržování režimu intenzivního tréninku kombinovaného s důkladnou relaxací.

Nejde vám to? Obraťte se na profesionály

Drtivá většina lidí se k „nějakým“ svalům postupně dopracuje. Ale zda přiberete kvalitní svalovou hmotu, rozhodne množství faktorů. Nechcete-li se se spoléhat pouze na informace, které si načtete v knížkách a na webu, požádejte o radu zkušenější. Profesionální trenéři zohlední vaše individuální požadavky, zaměří se na slabá místa a pomohou vám k dosažení skvělých výsledků za mnohem kratší dobu, než za jakou byste to zvládli sami.

A na koho se obrátit? Posilovna Praha 10 Kentoya Fitness je místo, kde narazíte na zkušené borce. Podrobnosti najdete na www.kentoyafitness.cz.