Co dělat, když potřebujete sehnat paní na hlídání dětí?

Na začátku to vypadá lehce. Inzeráty na hlídání dětí se to hlavně na internetu jen hemží. Jenže při detailnějším pohledu každý rodič zjistí, že to rozhodně jednoduché není. Nabízí se 2 možnosti, jak chůvu najít. Jedna vyžaduje hodně sil, druhá je až triviálně jednoduchá.

Soukromé inzeráty (ne)jsou zlo

Přes inzerát nabízí hlídání dětí hlavně studentky, maminky, které mají doma vlastní dítě a chtějí si přivydělat a také starší ženy. Všechny mají většinou jeden společný problém, je to nízká flexibilita. Studentkám se většinou nechce ráno vstávat, takže například doprovod dětí do školky je pro ně nadlidský úkol, stejně to mají i maminky.

A starší chůvy na hlídání dětí? Nemyslíme to nijak zle, ale je třeba si uvědomit, že starší člověk prostě nehýří elánem a celodenní hlídání ho bude hodně zmáhat. Pokud budete hledat přes inzerát, připravte se na velkou ztrátu času. S každou adeptkou se musíte sejít, projít si její reference apod. Spolkne vám to několik dní a navíc nikde není dáno, že se vám nakonec podaří najít ženu, které své děti s čistým svědomím svěříte. Jaké další útrapy na vás čekají? Čtěte tady.

Agentura nabízí jistotu

Jen několik minut vám naopak bude trvat, když se spolehnete na hlídání dětí od Agentury Slunečnice. Najímá profesionálky, které mají bohaté zkušenosti s dětmi a nabízí hlídání hned v několika formách, například krátkodobé během nemoci, doprovod dítěte do školy či na kroužky, dlouhodobé hlídání, večerní, v cizím jazyce aj.

Je výhodou, že při objednání dlouhodobého hlídání pošle agentura do rodiny chůvu na jeden den zdarma. Je to z toho důvodu, aby si rodina „novou členku“ vyzkoušela a všichni se vzájemně „otrkali“. Vzájemné sympatie musí vždy stát na prvním místě. Cena za hodinu hlídání dětí u agentury startuje na 140 Kč, je tedy srovnatelná s cenou v soukromých inzerátech, ale máte zde jistotu zodpovědného přístupu.