Co dělat, když potřebuji vybavit kancelář?

Samozřejmě záleží na charakteru a účelu kanceláře, pro který je tato místnost určena. Kancelář může být vybavena velmi stroze, ale maximálně účelně, nebo naopak komfortně až luxusně. Než se pustíte do vybavování své kanceláře, je dobré hledat inspirace bydlení. Může vám to usnadnit orientovat se v současné nabídce kancelářského nábytku a zvolit optimální styl z hlediska vlastních potřeb a představ.

K inspiraci a následnému výběru vhodného vybavení kanceláře vám může posloužit Nabytker.cz, což je vyhledávač nábytku, dekorací, doplňků a dalšího vybavení nejen kanceláří, ale i bytů, zahrad a dalších prostor.

Kancelářské stoly

Žádnou kancelář si nelze představit bez pracovního stolu a židle či kancelářského křesla. Je to nezbytné vybavení, kterému je třeba věnovat maximální pozornost, neboť stůl a židli budete v kanceláři používat zřejmě největší část pracovní doby. Vyhledávač Nabytker vám umožní jednak se inspirovat, a jednak vyhledat a vybrat i mezi stoly do kanceláře takový, který vám bude po všech stránkách nejlépe vyhovovat.

Typy kancelářských stolů

Široká paleta psacích stolů nabízí stoly rohové, jednoduché, se zásuvkami, s úložným prostorem a celou řadu dalších. Například rohový stůl se může zdát ušetřením místa v kanceláři či v jiné místnosti. Ovšem je-li používán jen občasně, naopak zbytečně místo zabírá. Do rohu lze umístit i jednoduchý klasický stůl.

Velice praktický je psací stůl se zásuvkami či úložnou skříňkou, který se uplatní nejen v kanceláři.

Pro milovníky starých časů je určen rustikální psací stůl. Je vyroben z dřevěného masivu a disponuje mnoha skříňkami. Některé typy jsou v podstatě celé lemovány šuplíky. Pro svou specifičnost, robustnost a velkou hmotnost se ovšem rustikální stoly nehodí do každé kanceláře a ke každému nábytku. Vyjímá se ovšem v reprezentativní kanceláři advokáta či vysoce postaveného manažera.

Kancelářská křesla

Ve vyhledávači Nabytker najdete pestrou škálu nejrůznějších křesel ke kancelářskému stolu. Jsou zde jak komfortní kancelářská křesla, tak poměrně jednoduché a cenově přijatelné typy. Všechny jsou opatřena kolečky a mají výškové nastavení. Dražší typy mají polohovací či houpací mechanismus.