Co dělat, když se ucpe záchod

Pokud vám nesplachuje záchod, nemusíte hned panikařit. Existují i účinné domácí postupy, které tento problém rychle odstraní. A určitě nejste sami, tohle se prostě jednou za čas stává v každé domácnosti.

Zkuste těchto pár tipů:

Čištění toalety pomocí zvonu

Jednoduchá metoda, kterou známe všichni. Nemusí vás však napadnout jako první, proto je potřeba jí zmínit na začátku. Možná se tak vyhnete chemickým prostředkům. Nečistoty jsou do kanalizace odplaveny pomocí tlaku a síly. Pokud je mísa ucpaná jen toaletním papírem, je dost možné, že se záchod uvolní sám, v tomto případě vyčkejte. Když ne, zkuste vzít WC štětku a místo tzv. prošťouchnout a znovu spláchnout. Nepomáhá? Je tu další řešení.

Vypouštění přebytku tekutiny ruční pumpičkou nebo hadičkou

Nemáte akvárko, takže ani hadičku, natož ruční pumpičku? Natáhněte si gumové rukavice, vezměte vhodnou nádobku a obsah mísy se snažte, co nejvíce vyprázdnit do kýble. Když vodu z části odstraníte, je na čase použít chemii nebo najít doma kus drátu, obalit ho kusem hadru a toaletu uvolnit. Zakoupit se dá i protahovací pero, které často vlastní i instalatér.

Ocet, jedlá soda, krtek

Krtek si s odpadem v drtivé většině poradí, protože obsahuje žíravinu, která zbaví záchod nečistot a současně i bakterií. Méně agresivním způsobem je balení jedlé sody. Nasypte ho do mísy a zalijte octem. Můžete na to nalít i horkou vodu a nechat působit přes noc a ráno spláchnout.