Co dělat, když se vám nedaří otěhotnět?

Toužíte po miminku, usilovně se o něj snažíte, ale ne a ne otěhotnět? V prvé řadě nepropadejte panice, protože nic z toho ještě neznamená, že děti mít nemůžete. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které šanci na otěhotnění zvýší!

Vyvarujte se stresu

Psychika hraje při otěhotnění velkou roli. Přestože není snadné odolat stresu a nepodlehnout negativním myšlenkám, měla byste se snažit o dobrou náladu. Žijte svůj život tak, jak jste byla zvyklá a dělejte si každý den radost. A v žádném případě nepřenášejte problémy s otěhotněním do vztahu mezi vámi a partnerem!

Čtěte o problémech ostatních

Utápíte-li se v depresi, protože si se svými problémy přijdete jako „jediná na světě“, otevřete si Google a začtěte se do rozsáhlých diskuzí. V podobné situaci je velmi mnoho párů. Jinak by přece nebyla taková poptávka po darování spermatu a dárcovství vajíček.

Nesnažte se o miminko za každou cenu

Teď už to konečně musí vyjít! Pokud si něco podobného říkáte vždy, když s obavami uleháte do postele k nervóznímu partnerovi, nevědomky tím šanci na úspěšné početí snižujete. Spousta žen otěhotněla až bezprostředně poté, co své trápení pustila za hlavu a přestala se intenzivně snažit.

Mějte dostatek sexu

Nevykládejte si předchozí bod tak, že otěhotníte i bez milování. Tak to opravdu nefunguje – naopak byste se měla milování věnovat pravidelně, ideálně každý den. Pomůže vám, když se vzájemně svěříte o svých tajných milostných přáních a budete si je postupně plnit. Díky tomu rychle zapomenete na to, že podstatou sexu je zajištění reprodukce.

Když to nejde dlouho, obraťte se na odborníky

Ani výše uvedená doporučení samozřejmě nejsou stoprocentní. Jakmile budete mít pocit, že nemůžete otěhotnět nezvykle dlouho, domluvte si schůzku s odborníkem a zvažte umělé oplodnění.