Dovolené i daně, to jsou důvody novoročních půjček

I když by se mohlo zdát, že si lidé abnormálně půjčují peníze v předvánočním období, není to ještě tak šílené, jako tomu je na počátku nového roku. Teď teprve zčíná zájem o půjčky růst raketovým tempem. Na tom se ostatně shodují jak výsledky průzkumů, tak i poskytovatelé půjček, pro které je začátek a také konec roku nejvýdělečnějším obdobím. Lidé totiž musí uhradit své dárky, u nichž si platbu odložili o čtrnáct či více dní, nebo potřebují uhradit minimálně zálohu dovolené, na kterou se chystají.

Hradí se dárky, u nichž se odložila platba

Jak již bylo zmíněno, po novém roce se začínají hradit dárky, které nebyly do konce roku přecházejícího zaplaceny. Lidé totiž během Vánoc hojně využívali možnost “zaplatit až za 14 dnů”, tím se vyhnuli finančnímu kolapsu během vánočních svátků. Jenže nepočítali s tím, že kolaps díky opakovanému využití zmíněné možnosti přijde po novém roce.

Jelikož nemají na úhradu veškerých dárků, které navíc už udělaly radost, tudíž je nelze vrátit, žádají o spotřebitelské půjčky, které jim naštěstí společnost PROFI CREDIT poskytne. Mimochodem, věděli jste, že zmíněná společnost poskytuje i podnikatelské půjčky? Vraťme se však zpět k tématu.

Důvodem půjček jsou také zimní dovolené

Nedávné průzkumy ukázaly, že Češi bez dovolené opravdu nemohou žít. A tak si ji nechtějí odepřít ani v případě, že na ni nemají dostatek financí. Často potřebují uhradit alespoň zálohu, na kterou si však stačí vzít i nebankovní půjčku. Nemusí se pro ni chodit do bank, kde to většinou všechno dlouho trvá.

I blížící se daně dovádí lidi k půjčkám

Je také třeba konstatovat, že si lidé každým rokem půjčují i kvůli daním, které musí uhradit, a na které nemají po vánočních svátcích a Silvestru peníze. I když si lze daně snížit o odečitatelné položky nebo také o slevy na děti, manžela, respektive manželku, či o slevu na poplatníka, mnohdy vyjde suma, kterou leckdo nemá na svém bankovním kontu.