Inovujeme a zútulňujeme

Některým pokojům sluší bílá, zejména jsou-li menších rozměrů, bílá je opticky zvětší a provzdušní. Jiné prostory by však zasloužily trochu lásky a dekorace. Použít lze různé barevné odstíny, ale také moderní vzory, které pokoji propůjčí elegantní vzhled a zařídí zcela novou atmosféru. Velmi záleží také na stylu vybavení pokoje, je velký rozdíl shánět tapetu do rustikálně nebo naopak ultra moderně zařízené místnosti.

Tapety všude, kam se podíváš

Výběr by měl zohlednit také způsob využití prostoru, jiné vzory a hlavně barvy zvolíte do jídelny a jiné vám budou sedět do ložnice. Volba tapet je vždy o osobním vkusu, obecně však lze říct, že v místnostech, kde odpočíváme, by neměly být příliš křiklavé barvy, naopak bychom měli použít spíš pastelové jemné tóny, které podporují uvolnění a umožňují relaxaci. V jídelně, obývacím pokoji či kuchyni se ale můžeme vyřádit, tyto místnosti snesou i výraznější malby či vzory. Samozřejmě je možné kombinovat různé typy a motivy tapet.

Mezi nejžádanější patří určitě romanticky laděné zámecké tapety, které se skvěle hodí do ložnice, pokoje teenagerky nebo do dívčí pracovny. Skandinávské tapety jsou určeny pro moderní a rustikální interiéry, většinou jsou opatřeny decentními geometrickými vzory v pastelových barvách. Velmi dobře v interiéru vypadají také tapety s přírodními motivy, patří mezi ně především dekory dřeva, kamene, případně cihel. To už se dostáváme mezi fototapety, které mají svou vlastní kategorii.

Fototapety jsou obrazové tapety, jejichž motivy jsou takřka nevyčerpatelné, můžete vybírat přírodní scenérie, městská panoramata, oblíbená zvířata, automobily či jiné stroje apod. Fototapety vám pomohou vytvořit právě takovou atmosféru, jakou potřebujete. Použijte fototapetu s vhodným motivem v ložnici, v obývacím pokoji nebo klidně ve studentském či dětském pokoji.