Zavítejte na kouzelný ostrov Hvar

Ostrov Hvar je právem nazýván králem mezi Dalmatskými ostrovy. Díky své důležité strategické poloze byl známý a využívaný již v období Antiky, což dokládá i celá řada kulturních památek i historická literatura.

Díky svému mírnému podnebí, teplejším zimám a příjemnému letnímu období jej vyhledává během celého roku velké množství návštěvníků, které navíc lákají středomořská příroda, bohaté kulturní tradice, noční život, skvělé jídlo, různé možnosti ubytování, nádherné pláže a čistá voda. To vše je dokonalá dovolena chorvatsko.

Vzhledem k tomu, že Hvar je ostrov, dostanete se na něj trajektem ze Splitu do Stareho Gradu a z Drveniku na Makarské riviéře do Sućuraje, což je přístav ve východní části ostrova. Další možností jsou pak rychlé lodní linky Split – Hvar – Vela Luka – Ubli.

Krajina ostrova

Přibližně uprostřed ostrova se po celé jeho délce rozprostírá horský hřeben. V severní části narazíte na rozsáhlé úrodné pole, díky kterému je zde také nejvyšší hustota obyvatelstva. Jižní pobřeží je velmi strmé a osídlení je zde řidší. Nádherné koupání nabízí severní část ostrova, kde je pobřeží členité a naleznete zde velké množství zátok.

Každého uchvátí především levandulová pole, kterých je na ostrově nespočet. Navštívit můžete také olivové háje či starobylé vinohrady.

Známá centra

Mezi známá centra ostrova patří stejnojmenné město Hvar, starobylé městečko Stari Grad, Vrboska či Jelsa. Všechna střediska nabízejí ubytování i last minute chorvatsko. Často vyhledávané výlety jsou ty lodní na Paklené ostrovy. Stari Grad nabízí spojení antického a moderního venkova, v Jelse můžete odpočívat na písčitých plážích, borovými háji s rajskými plážemi se pyšní Zavale.

Všechna střediska nabízejí výborné vybavení, skvělou kuchyni a různorodé možnosti ubytování, jež naleznete na stránkách ubytovanivchorvatsku.cz.