Jak bílkoviny ovlivňují hubnutí?

Stále se snažíte o hubnutí a nedaří se vám to? Pro ztrátu několika kilogramů zbytečně hladovíte? Hladovění není to správnou cestou, jak docílit vysněné postavy. Jak říká stále více výživových poradců a odborníků: „K ideální postavě se musíte projíst“. Samozřejmě velmi záleží na tom, co jíte. Knedlíkem, hamburgrem a colou se k hezké postavě nedopracujete nikdy a kromě nevzhledných špeků, hazardujete se svým zdravím.

Co nesmí v jídelníčku chybět?

Sacharidy, tuky a proteiny jsou třemi základními potravinami v jídelníčku každého z nás. Jde jen o to, poskládat správné množství. Nejdůležitějším pilířem a pomocníkem v hubnutí jsou bílkoviny (proteiny), které nesmí ve vašem jídelníčku nikdy chybět. Pokud nebudete tělu dodávat bílkoviny, začne si tělo brát energii ze svalů, tudíž sice začnete hubnout, ale svaly a tuky vám zůstanou. Nehledě na to, že je více než pravděpodobné, že se dostaví obávaný jo-jo efekt.

Proteiny jsou stavebním kamenem svalů a žádný jídelníček na hubnutí se bez dostatečného množství bílkovin neobejde. S jejich nedostatkem se tělu zpomalí metabolismus a stejně jako u hladovění si je tělo začne šetřit na „horší časy“. Pokud má vaše tělo dostatek bílkovin, začnou se ztrácet tuky, které jsou objemově větší než svaly, a svaly budou pevnější, což se celkově odrazí na vašem těle.

Hubněte se správnou stravou

Keto diety jsou způsoby stravování založené na dostatečném přísunu bílkovin. Jistě vám neuniklo, že se mnoho potravin vyrábí se zvýšeným obsahem proteinů, které jsou vhodné především pro fyzicky aktivní jedince. Pohyb však ke zdravému pohybu patří a namáhané svaly potřebují bílkoviny ke své regeneraci.

Pokud si nejste jisti, jak by měl váš ideální příjem bílkovin vypadat, vyzkoušejte jídelníček na míru, obohacený o bílkoviny. Efektivní proteinový jídelníček objednávejte na itsmylife.cz.