Jak pečovat o auto na jaře

Poslední záchvěvy zimy se již dají spočítat na prstech jedné ruky. Konečně je tady jaro. Všichni, kdo milujeme naše plechové kámoše, máme nyní skutečně na pilno. Je potřeba jim vrátit jejich péči. Jak se na jaře postarat o své auto?

Profi péče, nebo to zvládnete sami?

Jako první své auto vždy na jaře objednáváme do servisu a na detailing. Potřebujeme vědět, že se během zimy příliš neopotřebovaly tlumiče, a případně zkontrolovat základní stavební části auta v servisu. Bezpečnost je přeci důležitá. A detailing? To pro případ, kdy si přejeme trvale zachovat hodnotu našeho vozidla a dopřát mu tu nejlepší péči. Zde se provádí také renovace laku auta, která je po zimě v mnoha případech skutečně potřebná. Můžeme to ale zvládnout i sami.

Detailing v domácím prostředí?

I sami se můžete postarat o to, aby bylo vozidlo dokonale čisté a obnovené. Na jarních silnicích se pak budete prohánět ve voze, které bude mít reprezentativní vzhled a bude radost do něj usednout. Pokud si přejete postarat se o interiér vozu sami, nejprve vyjměte sedačky a auto dokonale vysajte. Poté se již budete seznamovat s čističem interiéru auta. Práce bude titěrná a zabere vám několik hodin. S kvalitní autokosmetikou na auto detailing se ale dočkáte spolehlivého výsledku.

Podvozek potřebuje ošetřit

Po dlouhých měsících, kdy na vozidlo působily soli z posypu na vozovce, je potřeba se u auto pořádně postarat. Exteriér je nutné zbavit solných map i usazeného bláta. Abyste předešli korozi, je potřeba více než jen obyčejná myčka. Proto se objednejte na místo, kde se při mytí aut zaměřují také na podvozek. Investice do kvalitního mytí se vám vyplatí, prodloužíte autu životnost.

Jarní péče je pro auto klíčová. Právě nyní se odstraňují chemické látky a nečistoty, které mají vliv na životnost vašeho vozidla. Zvládnete to sami, nebo auto svěříte do rukou odborníků?