Některé problémy s myčkou můžete vyřešit svépomocí

Myčka na nádobí je nedílnou součástí prakticky každé domácnosti. Není to jen prvek, který by měl své místo v moderních příbytcích, dnes se nachází prakticky kdekoliv. V případě, že si myčka na nádobí našla cestu i do vašeho příbytku, můžete se setkat s mnohými výpadky nebo nedostatečným plněním služeb myčky. Zatímco některé věci lze vyřešit svépomocí, na jiné se musí povolat zkušená pomoc například v podobě technika. Pojďme se nyní zaměřit na první zmíněnou. Ještě předtím se však přesvědčte o tom, jestli používáte kvalitní přípravky do myčky či nikoliv. I ty mohou mít vliv na fungování spotřebiče.

Myčka nevypouští či nenapouští

Kdy nastupují ruční mytí nádobí do hry je situace, kdy myčka nevypouští a nenapouští. Bohužel častý problém, jehož viníkem je především ucpaná odtoková nebo přívodní hadice. Řešení se však nabízí, a sice vyčištění hadice.

Nejčastěji se stává, že je hadice ucpaná zbytky jídla, které se dostalo do myčky na špinavém nádobí. Proto se mrkněte nejen na ni, ale také raději na odpadní filtr, který vyčistěte společně s ní.

Neustále špinavé nádobí

Trápí vás spíše to, že je nádobí po vytáhnutí z myčky neustále špinavé? Tento problém je taktéž velmi častým, není výjimkou, jak se mnozí domnívají. Viníkem bývá hlavně špatně uložení nádobí v koších, případně také zanesené trysky ostřikovacích ramen. A někdy je na vině jen špatně zvolený program (máme tendenci volit šetrný a ekologický, ale ten si nedokáže poradit se všemi druhy špinavého nádobí).

Objevení chybových kódů na displeji myčky

Narazili jste při používání myčky na situaci, kdy se na displeji objevilo velké množství chybových kódů? Na první pohled máte tendenci volat technika, ale není to vždycky zapotřebí. Chybové kódy totiž hravě vyřešíte pomocí manuálu, který vám byl dodán společně se spotřebičem.