Jak přežít těhotenství v poklidu? Správné informace zklidní tělo i psychiku!

Těhotenství jako procházka růžovým sadem? Bohužel nebývá tomu tak, a upřímně nikdy ani nebylo. Smutnou pravdou je, že jedno ze čtyř až pěti těhotenství skončí v průběhu prvního trimestru samovolným potratem. Ženy jsou často vystaveny velkému psychickému tlaku a neskutečným obavám, se kterými jim okolí neumí pomoci. Kde tedy najít pomoc? Kde hledat věrohodné informace o požehnaném stavu? Pomohou skvěle strukturované webové stránky Modrý koník, které fungují jako online encyklopedie.

Pod dohledem odborníků

V lůně nový život a v hlavě zmatek, to je realita poté, co se na těhotenském testu objeví dvě čárky značící pozitivitu. Ženu čeká celkem čtyřicet týdnů, tedy v době testování už o několik týdnů méně, kdy bude pod dohledem lékaře, který dohlíží na výsledky různých vyšetření a laboratorních testů. Pod odbornou korekturou jsou taktéž články na specializovaných webových stránkách, na kterých se nachází pouze ověřené poznatky z lékařské vědy a nehrozí tedy, že by žena podlehla nějakým dezinformacím nebo mýtům.

Týden za týdnem

Na webu se nalézá několik částí, přičemž těhotná žena může listovat jednotlivými týdny těhotenství, trimestry nebo konkrétními články a tématy, které ji zajímají. Zásadní informace jsou v přehledech k jednotlivým týdnům těhotenství, kdy se může dočíst o aktuálním vývoji plodu. Nechybí nákresy, fotky nebo grafy. Texty doplňují též videa s odborníky, kteří přibližují ženám určitá témata a rozptylují jejich pochybnosti. V rámci časového období nechybí rovněž popis možných rizik a zdravotních obtíží a jak se jim vyhnout, tipy a rady nebo výpisy potřebných vyšetření, které musí žena podstoupit.

Jak překonat pochybnosti?

I přes množství informací mohou v ženách hloubat nebo přetrvávat různé pochybnosti nebo obavy. Každá gravidní dívka a žena se může obrátit na psychologa, ale jistě pomohou i anonymní poradny, které vedou odborníci, do kterých se může zaslat dotaz anonymně. Na stránkách Modrého koníka se pod tématy nalézají diskuzní fóra, kde se mohou uživatelky vzájemně propojit a sdělit své osobní poznatky.