Jak se vyrovnat s rozvodem. Nesahejte po láhvi alkoholu

Není žádným tajemstvím, že Čechům ta manželství zrovna dvakrát nevychází. Rozvádí se každé druhé, třetí manželství, což vede k mnoha šíleným scénářům. Rozvody totiž bývají často vyčerpávající (a to jak fyzicky, tak i psychicky), také bývají doslova ubíjející a svůj žal se poté snažíme utopit v alkoholu. Právě onen alkohol bývá častým důvodem, proč k rozvodu došlo, nebo naopak bývá jedním z katastrofických scénářů, jež po rozvodovém řízení nastupují. První sahání po láhvi však vede k dlouhodobé závislosti na alkoholu a z člověka tak může udělat naprostou trosku.

I když rozvod není zrovna něčím příjemným, po láhvi alkoholu bychom opravdu sahat neměli. Není to řešení naší úzkosti a deprese. Situaci je možné zvládnout i jinak.

Poperte se s porozvodovou depresí

Jak již bylo zmíněno, kvůli náročnosti rozvodového řízení nastupuje deprese a úzkost, kterou se snažíme utopit v alkoholu. Ovšem je daleko více možností, jak se poprat s touto fází, která k rozvodu neodvratitelně patří.

Odborníci se shodují na tom, že bychom neměli podléhat tomu, co nás bude pokoušet. Ať už mluvíme o alkoholu, lécích nebo drogách. Dostali bychom se do obrovského průšvihu, ze kterého bychom se nemuseli vůbec vymotat. Raději bychom měli zapracovat na svém myšlení. Naše pocity jsou úzce provázané s naším chováním a za našimi pocity stojí naše myšlenky. I když se to možná zdá být naprosto nereálné až směšné, začněte myslet pozitivně – respektive začněte myslet na to, co vám vykouzlí úsměv na tváři.

Vzdejte se hněvu

Za vaším aktuálním stavem možná stále stojí hněv, který prakticky neustále pociťujete v sobě samotném. Je důležité přijít na to, co za hněvem stojí a proč se hněv vlastně vyskytuje. Možná za tím stojí hromada zklamání, porušených závazků a slibů, také nedostatečně projevovaná náklonnost vůči tomu, s kým jste právě ukončili svůj vztah.

Vaším úkolem bude vzdát se hněvu. Má to totiž neblahý vliv nejen na vás a vaše zdraví, ale především na vaše okolí. Ke svým blízkým se nemusíte zrovna chovat dobře, i když si to možná ani neuvědomujete.